| madalinrazvan a întrebat:

Ce sa fac in cazul in care iubita mea poarta inelul de la fostul? Daca e cu mine trebuia sa-l lase in trecut, nu?

Răspuns Apreciat de Editori
| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Te deranjeaza? Daca esti barbat ii spui in fata ce te deranjeaza: uite draga mea, imi place enorm de tine dar uite ma deranjeaza inelul asta mai ales ca stiu de unde il ai, te rog cat esti cu mine sa nu il mai porti pentru ca ma indispune si mie imi place cat de bine ma faci sa ma simt.

Invata sa te respecti pe tine si ea te va respecta la randul ei, invata cand sa spui nu si chiar sa o faci.
Spor!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Atrage-i atentia despre asta. Daca il poarta si acum, e clar ca tu esti doar de model. Se va intoarce la el cat de curand.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam da. Să îl pună în sertar sau să îl restituie sau să îl vândă. Inelul de la fostul simbolizează relația cu el. Tu îi faci cadou alt inel și îi spui ce să facă cu celălalt.

| Freya1 a răspuns:

E un inel. Daca avea un telefon sau o mașină trebuia sa le sparga.
Poate a meritat si ea un inel macar. Poate nu are o situație financiară strălucită și nu are prea multe bijuterii si a atunci il poarta.Dar eu cred ca important e ca te iubeste pe tine, important e ce ii oferi tu din punct de vedere sentimental zilnic nu ca poarta un inel.E un cadou, putea sa il de-a oricine in trecut.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Nu, una simbolizeaza un inel si alta un telefon sau chiar o masina. Inelul reprezinta un simbol al intimitatii intre cei doi parteneri.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Dacă nu te casatoresti cu el poate sa iti dea 50 de inele dor pentru ca iti plac fara sa simbolizeze mai mult decat niste cadouri.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Nu, simbolistica este clara. Un inel nu se face cadou decat iubitei sau iubitului. Nici parintii nu fac asemenea cadouri, iti dau doar bani daca vrei un inel, dar nu ti-l cupara.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mie si prietenei mele ne-au oferit mamele câte un inel.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Este totusi altceva sa primesti de la mama - o peroana care te iubeste - si altceva de la un baiat. Nu mai discut, deoarece nu cred ca intelegi semnificatia acestor gesturi.

| LPCTSTR a răspuns:

Categoria nu scuza nimic; categoria asta, ironic, este cea mai privata de atentie din partea feed-ului principal, so good luck with thatwinking.

| peperonies a răspuns:

Nu.

| Dalmore a răspuns:

Cumpără-i altul mai frumos laughing.

| ancaval a răspuns:

Spune-i câteva!

| Hannah06 a răspuns:

Poate il poarta ca nu are altul sau ii place inelul ca banuiesc ca nu e de logodna sau ceva. Dar discuta cu ea desprea asta.