| Umbra3 a întrebat:

Scuze categoria da e cea mai vizualizata. Miam cumparat un Nokia 5530 si mi-am downloadat niste jocuri pentru simbyan s60 programul cu care poti trage jocuri in telefon.Am cablu USB dar problema e ca am downloadat fisierele winrar si nu stiu unde sa le bag in telefon si ce sa fac daca imi puteti spune pasii sa-mi bag aplicatile si jocurile in telefon e oke? funda celui mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| iPetraAnime a răspuns:

Buna. si eu am Nokia 5530 express music.
1. nu downloada niciodata aplicatii de pe site-uri care nu au legatura cu Nokia fiindca nu sunt de incredere, in plus pot avea virusi sau vor doar sa iti aceseze datele personale.
2. eu intru pe net de pe telefon( avem WI-FI si nu platim) si descarc tot ce vreau de pe http://store.ovi.com/ sau /OVI.mobi( sunt aceleasi, numai ca primul e direct la categoria magazin- trebuie sa iti faci cont (dar probabil ca ai datorita CD-ului pe care l-ai primit in pachet cu tellul.
acolo sunt o multime de aplicatii/jocuri/personalizare gratis(normal ca sunt si de platit, dar iti zice la fiecare care e gratis care nu)
aa si ca sa iti zica ce probleme are telefonul tau instaleaza-ti Mobile Guard+NetQin Mobile( gratis, le gasesti tot pe site)
daca mai ai intrebari in legatura ca tellul poti sa ma mai intrebi prin mesaj privat din moment ce am acelasi model ca tine+plus ca il am de mai bine de un an.
bye bye

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat