| GagicaCuPrajiturele a întrebat:

Scuze de categorie, dar...Va rog eu mult spuneti-mi cateva povesti de groaza reale, cum ar fi "eram cu prietena mea is deodata a aparut..." URGENT! Cele mai de groaza si interesante povesti primesc Fundita! happy

14 răspunsuri:
| mystery1girls a răspuns:

Incearca aici
http://sangesitrandafiri.wordpress.com
sper ca te'am ajutat

| Marin_Alina_1979 a răspuns:

Fantoma Lucrătorului
In cartierul unde locuiesc eu se afla un atelier de tamplarie care acum e parasit. Nimeni nu stie de ce dar se spune ca acolo a alunecat un lucrator si si-a taiat gatul intr-un circular. Potul mergea bine dar intr-o zi a inceput groaza:

1) intr-o zi eu si un prieten bun de-al meu treceam pe acolo siam zarit la geam o carpa cu sange pe ea. Ne-am speriat putin dar am mers sa vedem ce e (nimeni nu avea cum sa intre sa faca o farsa pentrt ca usile erau incuiate tot timpul) asa ca ne-am gandit sa verificam usile sa vedem daca sunt descuiate (erau incuiate). AM PLECAT DE ACOLO.

2) ziua urmatoare am venit cu mai multi prieteni sa investigam (usile incuiate bineinteles) in spatele atelierului este un mic geam, unde am vazut un chip palid (nu ne-am dat seama daca e barbat sau femeie) care se uita urat la noi.Am fugit cat ne-au tinut picoarele mai ales ca incepuse sa zambeasca malefic la noi.

3) S-a intamplat sa trec din nou pe acolo cand am vazut pe un geam doua maini albastrui si palide si am auzit niste zgomote ciudate si infricosatoare. M-am speriat groaznic de tare.

4) eram la ziua unui prieten cand ne-am dus mai multi acolo(el sta la vreo 40m distanta de acolo) o fata s-a apropiat de usa cand deodata usa s-a deschis si a prins-o o mana putrezita de par am tras-o repede si a plecat. Mai tarziu ne-am facut din nou curaj sa merge si sa verificam usa, era incuiata.

ALTE APARITI LA ATELIER, UN OM FARA CAP, SANGE ZGOMOTE STRANI ETC. DE ATUNCI NICI UN COPIL NU MAI TRECE PE ACOLO. Noi credem ca e fantoma lucratorului.
Nu uitați, povestea mea este reală...

| DoarEu123 a răspuns:

Eram cu mai multi prieteni, la biserica in seara de Inviere. Ajunsem putin mai devreme de cat trebuia, eram numai noi in curtea bisericii.O prietena s-a indepartat de noi si nu stiu de ce.M-am dus cu o fata sa o urmarim, si ea parca era hipnotizata de ceva, ma uit cu fata aia mai bine si vad o batranica imbracata toata in negru cu o coasa langa ea si statea rezemata pe o cruce.Eram foarte speriata, iar fata aceea a fost hipnotizata de acea batranica incat o putea controla. Fata se ducea tot mai aproape de poarta bisericii, chiar sa iasa din curte pentru ca batranica sa ii faca rau, deoarece batranica o controla in momentul acela.Batuse deodata clopotul, iar batranica disparuse dintr-o data si fata parca a fost lovita de ceva si cazuse dintr-o data, nici nu stia ce se intamplase cu ea in momentul acela. Iti spun ca aceasta intamplare chiar a fost adevarata, daca nu era nu o mai postam, sincer! sper ca te-am ajutat happy

| vasilisavasilisa a răspuns:

Aceasta e legenda care îţi dă fiori. Se spune că unul dintre manechinele expuse în oraşul mexican Chihuahua etse de fapt un cadavru mumificat. Pascualita, tânăra frumoasă, moartă în ziua nunţii ei, în 1930, a fost pusă în vitrină pentru a rămâne întru eternitate în locul pe care îl iubea.
Unii oameni spun că e un simplu manechin, precum altele, iar alţii cred cu tărie în legendă. Un taximetrist intervievat de un membru al echipei de fenomene paranormale EXNormal a povestit cum uneori, noaptea, când trece cu maşina prin zonă vede lucruri bizare şi i se face frică. "Am trecut noaptea şi nu mai era unde fusese lăsată seara", a declarat bărbatul.
Unii oameni au mărturisit că au văzut-o umblând prin magazin sau că uneori lumina se aprinde şi se stinge singură. Alţii spun că manechinul, despre care se crede că e un cadavru mumificat, le-a zâmbit sau şi-a mişcat ochii, urmărindu-i când treceau.
Îngroziţi, unii trec pe partea cealaltă a străzii pentru a nu ajunge în dreptul Pascualitei, dar viitoarele mirese sunt de părere că dacă îmbracă în ziua nunţii rochia pe care o are manechinul din vitrină vor avea noroc în căsnicie.
Înfiiorător e faptul că, în timp ce era filmată, Pascualita a părut că îşi mişcă buzele, încercând un zâmbet. Şi mai bizar e faptul că atunci când experţii în fenomene paranormale au vrut să realizeze mai multe fotografii, cadru după cadru, pentru a vedea dacă îşi schimbă expresia facială, pe fiecare dintre poze a apărut în dreptul feţei tinerei o lumină albă.
Nimeni nu are voie să stea lânga Pascualita când i se schimbă rochia de mireasă, astfel încât nu ştie nimeni cu siguranţă cum arată la trup. Doar faţa pare extrem de reală, iar mâinile, ai putea să juri că sunt făcute din carne şi oase. Ba parcă i se citesc şi venele de pe braţe, a declarat o femeie care e convinsă că tânăra este un cadavru mumificat, expus în vitrina magazinului.

Mai mult: http://www.libertatea.ro/......15055.html

| Dreamm a răspuns:

Eram cu mai multi prieteni,la biserica in seara de Inviere. Ajunsem putin mai devreme de cat trebuia,eram numai noi in curtea bisericii.O prietena s-a indepartat de noi si nu stiu de ce.M-am dus cu o fata sa o urmarim, si ea parca era hipnotizata de ceva, ma uit cu fata aia mai bine si vad o batranica imbracata toata in negru cu o coasa langa ea si statea rezemata pe o cruce.Eram foarte speriata, iar fata aceea a fost hipnotizata de acea batranica incat o putea controla. Fata se ducea tot mai aproape de poarta bisericii, chiar sa iasa din curte pentru ca batranica sa ii faca rau, deoarece batranica o controla in momentul acela.Batuse deodata clopotul,iar batranica disparuse dintr-o data si fata parca a fost lovita de ceva si cazuse dintr-o data, nici nu stia ce se intamplase cu ea in momentul acela. Iti spun ca aceasta intamplare chiar a fost adevarata, daca nu era nu o mai postam, sincer! sper ca te-am ajutat big grin

| Deny5455 a răspuns:

Pai azi am de gand sa va spun o poveste care mi s-a intamplat mie si la o prietena de-a mea Claudia.Ne plimbam noi doua nestind ce sa mai facem si dintr-o data Claudia ma invita la ea acasa. Ajungem noi si acolo si stam stam si stam pana auzim un zgomot.Mergem sa verificam ce este si vedem ca usa de la intrare este deschisa.In acel moment Claudia isi ia unbriceag si mergem sa vedem ce se intampla.Inspectam noi casa si nimic dar in camera gasim pe masa un bilet pe care scriatongueLECATI!
In acel moment cuprinse de fiori mergem la mine si amnaem acolo.In urmatoarea zii mergem din nou la casa Claudiei si acolo gasim totul distrus.Atunci gasim alt bilet pe care scria:SUNTETI BLESTEMATE! In acea seara am ramas acolo si ne-am pus in fata unei oglinzi cu mai multe lumanari.Si ceva s-a intamplat. Ceva ma tinea de gat si ma ridica in sus. Dupa ce ma lasa jos eu incep sa strig dar ceva ma loveste pic si imi rup piciorul. Apoi vad pe Claudia plina de sange.Noi am ramas si noaptea urmatoare acolo sa vedem daca se mai intampla ceva.Atunci iar ma ridica ceva sar de data asta ma tranteste pe jos ma lovesc de coltul de la masa si lesin.Cand ma trezesc ma uit in jur vine o asistenta.
-Vad ca te-ai trezit.
-Unde sunt?
-La spital.
-Unde e Claudia?
-Cred ca vorbesti de cealalta fata.Ea n-a avut atata noroc.Pe ea am gasit-o spanzurata iar pe tine te-am gasit pe jos.
-Nu se poate.
-A da era sa uit.Am gasit biletul asta langa tine.
Pe cel bilet scriabig grine data asta nu o sa-ti facem nimic dar daca mai chemi spiritele o sa ai aceiasi soarta ca prietena ta! Nici acum cand deja au trecut2 ani de atunci nu pot sa uit intamplarea asta ce m-a marcat pe viata!

| danieldan123 a răspuns (pentru Deny5455):

Uauuuuuuuuuuu
povestea asta mi-a facut parul de gaina

| Yukki a răspuns (pentru Deny5455):

Wow. asta chair ca m-a bagat in sperieti!

| Bianca4926 a răspuns (pentru Deny5455):

Jur ca m-am speriat de moarte! 11

| otilikapostolik a răspuns (pentru Deny5455):

Nu te cred! :-D

| alexutzaTaa a răspuns (pentru Deny5455):

Wow dar prietena ta ce spirite a chemat?

| Deny5455 a răspuns:

Pai azi am de gand sa va spun o poveste care mi s-a intamplat mie si la o prietena de-a mea Claudia.Ne plimbam noi doua nestind ce sa mai facem si dintr-o data Claudia ma invita la ea acasa. Ajungem noi si acolo si stam stam si stam pana auzim un zgomot.Mergem sa verificam ce este si vedem ca usa de la intrare este deschisa.In acel moment Claudia isi ia unbriceag si mergem sa vedem ce se intampla.Inspectam noi casa si nimic dar in camera gasim pe masa un bilet pe care scriatongueLECATI!
In acel moment cuprinse de fiori mergem la mine si amnaem acolo.In urmatoarea zii mergem din nou la casa Claudiei si acolo gasim totul distrus.Atunci gasim alt bilet pe care scria:SUNTETI BLESTEMATE! In acea seara am ramas acolo si ne-am pus in fata unei oglinzi cu mai multe lumanari.Si ceva s-a intamplat. Ceva ma tinea de gat si ma ridica in sus. Dupa ce ma lasa jos eu incep sa strig dar ceva ma loveste pic si imi rup piciorul. Apoi vad pe Claudia plina de sange.Noi am ramas si noaptea urmatoare acolo sa vedem daca se mai intampla ceva.Atunci iar ma ridica ceva sar de data asta ma tranteste pe jos ma lovesc de coltul de la masa si lesin.Cand ma trezesc ma uit in jur vine o asistenta.
-Vad ca te-ai trezit.
-Unde sunt?
-La spital.
-Unde e Claudia?
-Cred ca vorbesti de cealalta fata.Ea n-a avut atata noroc.Pe ea am gasit-o spanzurata iar pe tine te-am gasit pe jos.
-Nu se poate.
-A da era sa uit.Am gasit biletul asta langa tine.
Pe cel bilet scriabig grine data asta nu o sa-ti facem nimic dar daca mai chemi spiritele o sa ai aceiasi soarta ca prietena ta!

| kosmynelululululululululululululululululululululul a răspuns:

Iti spus eu o poveste de gRoAzA si traita de mine:era seara pe la 12:00 si ne-am gandit eu cu prietenii sa ne ducem prin cimitir ne-am dus si la intrarea in cimitir a inceput sa fie foarte cald am mers fara sa bagam de seama am ajiuns si un prieten s-a asezat pe un cavou ca sa-si lege sireturile si a auzit ca cineva ii zicea ''date jos de pe mine'' atunci a sarit de pe cavou si i-a aparut in fata niste copii acei copii au fost injunghiati de mama lor si atunci noi am auzit niste rasete de copii si a simitit ceva la gat parca il musca ceva si atunci l-am tras de acolo si am vazut ca re 2 puncte pe gat si a inceput sa cada pe jos si zicea cu o voce groasa ca o sa ne omara unu cate unu din acea seara acel baiat nu a mai fost gasit si un baiat ammurit ci 2 puncte la gat ce care era langa elin seara aceea

| PovestileluiAlexandra a răspuns:

Deci, salut! Eu sunt Alexandra si azi iti spun povestea mea.
Acum o luna sau doua m-am uitat la Annabell. A doua zi m-am intalnit cu o prietena pe strada ( Eu m-am uitat cu ea la film) Ea mi-a spus ca ii este frica pentru ca are multe papusi din portelan si parca zambesc la ea si ea crede ca au clipit. I-am spus ca e paranoica, m-a intrebat daca vreau sa dorm la ea deoarece parinti ei nu erau acasa. Am acceptat. Era ora 00:00, eram la ea si i-am spus sa ne punem la somn. Am plecat pana la bucatarie inainte de a ma culca si am cazut si am simtit o mana tragandu-ma de picior, mi-a dat drumu si am fugit in camera. M-am uitat la papusa de portelan din camera prietenei mele. Si m-am gandit la orice altele. Dintr-o data boxele au pornit singure, eu si prietena mea ne-am speriat. A doua zi am plecat amandoua la mine acasa si i-am povestit ce s-a intamplat, ea mi-a spus ca pe la ora 04:00 s-a dus la baie (la ora aceea dormeam) A vazut ca acolo era papusa ei din portelan