| anonim_4396 a întrebat:

Se considera "amantlâc" cu un barbat casatorit daca nu exista relatii sexuale ci doar flirt, sarutări si bani sau cadouri dati/date de el?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O relatie precum este cea existenta intre tine si seful tau, poate fi apreciata ca fiind de fapt o stare conceptuala de dragoste pur platonica pe care o simte si o manifesta orice ''parinte spiritual'' fata de... febletea sa. Nu poate fi considerat comportamentul tau si nici ceea ce face seful cu accceptul tau, ca ai putea fi caracterizata ca fiind o intretinuta si cu atat mai putin amanta, fiindca ambele stari/situatii amintite reclama obligativitatea ca voi sa intretineti si relatii sexuale reale.
Aceasta stare, poate fi o situatie doar de moment, una care se poate mentine si perpetua la nesfarsit deoarece dorinta de natura erotico-sentimentala este pe deplin indeplinita, realizata si satisfacuta de senzatiile de placerea si satisfactia traite si resimtite in timpul jocurilor erotice. Insa la un moment dat s-ar putea ca dorintele de natura sexuala sa evolueze sa devina din ce in ce mai intense si excitante si granita iubirii platonice sa fie... incalcata. Dar chiar si in acea situatie daca relatia de dragoste ramane secreta nu ar trebui sa-ti faci procese de constiinta. big grin

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deja seful tau face de astea,ai progresat laughing
termenul din limba romana este amanta, nu trebuie sa ai relații sexuale, te saruti cu el, primesti banii, cadouri

| Plato a răspuns:

Normal, e la fel de mizerabil.

| GirlOnline81 a răspuns:

Se considera multe, dar mai ales naivitatewinking.

| spr11 a răspuns:

Nuuu! procedezi exemplar! nu e amantlâc.
dar curvăsărai e. clar.