| 777battery a întrebat:

Se foloseste de mine?
Plac o fata care de doua luni e cu cineva mai mult sa uite un baiat pe care l-a placut si a refuzat-o...
Cu asta s-a vazut de cateva ori pentru ca e mai de departe.
Eu ies cu ea in fiecare seara si ne intelegem bine, de ceva timp nu prea mai vrea sa vorbeasca asa mult, simte ca o plac si e fidela, cred...
In ultimele 3 zile am tot vorbit, mult pot spune, eu incepeam conversatia mai mereu, dar cand nu mai spuneam nimic imi raspundea la stari pe whatsapp. M-am gandit ca poate se plictiseste(pana la urma poate chiar asa e), dar aseara a venit ala sa o vada. Ea ii cam reprosa ca vorbeste cu una desi i-a spus ca e o prietena buna si ca se uita la stari la fete pe whatsapp(tampenii), apoi el i-a cerut telefonul(provocat de ea si cam intentionat mi s-a parut mie ca l-a provocat, a vrut sa se uite la ea in telefon) si a vazut conversatie cu mine si pe wapp si pe insta si mesaje laughing In plus, ei erau deja afara cand ieseam eu si ea m-a sunat de vreo doua ori sa ma intrebe ca pe unde sunt si ca ma asteapta, el era langa ea, a auzit tot si de obicei nu ma suna.
Am plecat o ora sa ma vad cu niste prieteni si mi-a dat mesaj pe whatsapp iar si am vorbit cu ea nimicuri, el fiind langa ea rolling on the floor)
Nu pot s-o inteleg, nu i-am spus, dar i-am aratat ca tin la ea...

Astazi mi-a spus ca se intalneste cu unu ca e si el in oras, ea zice ca e un prieten, dar el e mai mare ca ea si i-a mai propus in trecut sa iasa si l-a refuzat.

Ma termina straight face

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aia face mișto de voi to(n)ți...

| SG1995 a răspuns:

Mda e evident, s-arazbunat pe ala printr-o relatie, si acum incearca sa te faca carne de tun pentru iubitul ei, nici daca "te-ar place" nu ti-as recomanda sa fii cu o astfel de tipa daca nu esti sado-mado.

| NRazvan a răspuns:

Cred ca ea vede relatia dintre voi doi ca pe o buna prietenie, mai ales daca spui ca este o fata fidela. Asa ca priveste-o si tu cape o buna prietena si vezi-ti de viata mai departe. Eventual incepe sa flirtezi cu fete iar cand ii povestesti asta urmareste-i reactiile.

| 777battery explică (pentru NRazvan):

Da, nu stiu, sa vad cum mai reactioneaza zilele astea. M-a cam deranjat si cred ca si pe acel baiat l-a deranjat comportamentul ei.

| ficusdegradina a răspuns:

Trateaz-o doar ca pe ceva dispensabil si ca un joc. Renunta absolut si complet de tot sa o tratezi ca pe o posibila relatie serioasa(cel putin pe moment), pentru ca la cum se arata lucrurile, nu va fi. Daca ai chef de jocuri si de sarutat la misto si ocazional cu ea, fain, continua abureala, foloseste-o si tu pe ea ca kissing practice. Daca nu, spune pa si la revedere, fiinda se foloseste de tine.

| 777battery explică (pentru ficusdegradina):

Asta nu pot sa fac, adica eu vreau mai mult, asa ma mint pe mine, as trai intr-o iluzie si dupa cand voi vedea realitatea va fi grav.