| adi28384773 a întrebat:

Se întâmplă ceva dacă nu te masturbezi? Poate afecta cu ceva atăt la fete căt și la băieți?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod cert NU vei fi atat de grav/sever afectat psihico-mintal incat sa-ti doresti... moartea. Abstinenta totala in cel mai rau caz poate sa te faca sa devii la un moment dat, ''rezidentul'' permanent al unui stabiliment populat de ''glumeti''. laughing

| mihai69 a răspuns:

Nu.
Dar e posibil să fii oarecum mai nervos, mai neliniștit, mai anxios...

| Emilian65 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca nu te masturbezi.

| Frank51 a răspuns:

Nu se intampla nimic.

Hai ca fete am mai vazut care nu practica, dar exista vreun baiat care sa nu o faca? laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Frank51):

95% dintre baieti se masturbeaza, iar 5% nu spun ca o fac.
Da, eu am intalnit un baiat, avea 20 de ani si nu se masturba. Nu-i permitea religia. Era penticostal. Si nici sex nu facea, ca era necasatorit, iar religia ii interzicea.
L-am intrebat ce face cand i se scoala. Mi-a spus ca se gandeste la altceva, ia o carte de rugaciuni si se roaga.

| Sofer a răspuns:

Cel puțin de doua ori sa te masturbezi pe săptămână dacă nu faci mai des.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai auzit cum se spune despre unii care nu gandesc normal? I s-a urcat sperma la cap. Ce-o fi vrand sa zica?! laughing