| SelenaTpu a întrebat:

Se poate ca la baieti, masturbandu-se mai des sa obisnuiasca corpul asa si sa vrea sa faca mai des, devenind dependeti?
Adica facand-o mai des, corpul lui sa produca si mai des sau repede sperma in butoiase?

18 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Da, cu cat o faci mai des, cu atat vrei sa o faci mai mult, dar daca depasesti o anumita limita si suprasoliciti corpul, nu-ti mai vine...si da, depinde si de geneticul fiecaruia, nu toti suntem construiti la fel.

| darrio2007 a răspuns:

Problema este daca te masturbezi excesiv, atunci cand vei avea o femeie la pat, psihicul tau este setat pe masturbare. Posibil ca la prima vedere, sa te scapi deja pe tine doar cand ea este in chiloti. Dar, cu timpul revii la normal, daca vei avea o partenera de sex.

| doctorandus a răspuns:

Spermatozoizi produc ei oricum, orice-ar face, in aceeasi cantitate. http://news.nationalgeographic.com/......h-control/

Adictia de masturbare nu este un diagnostic recunoscut de breasla medicala, deoarece nu apare nici in DSM-5, nici in ICD-10, nici in DSM-5-TR, nici in ICD-11.

| SelenaTpu explică (pentru doctorandus):

Dar crezi ca se poate ca la un baiat sa se produca mai multi decat la alt baiat din cauza unor anumiti factori (genetici, hormonali, alimentari, etc) in aceeasi gama de varsta?

| doctorandus a răspuns (pentru SelenaTpu):

Da, dar relatia e inversa: factorii genetici, hormonali, alimentari influenteaza masturbarea si nu invers.

| SelenaTpu explică (pentru doctorandus):

Si ce crezi ca cel mai mult influenteaza din acestia? Daca vrei pputem sa luam converatia in privat

| doctorandus a răspuns:

Numarul de ejaculari este limitat pentru ca omul nu traieste vesnic, nu din alt motiv, omul nu are contor de ejaculari care-i da blocare dupa ce atinge 15000 sau alt numar. Ce idee bizara si superstitioasa, clar e desprinsa din medicina victoriana!

Sau, cum se zice printre cunoscatori, o pseudostiinta nu vine niciodata singura.

| Brizbriz a răspuns:

Nu, un om normal face pauza oricand, altfel ai o dependenta mentala... care e si la femei, se numeste nimfomanie

| anonimuIl a răspuns:

Dacă ai FERICIREA în viață să faci sex cu unul care se masturba și de 5 ori pe zi la 16 - 23 de ani și să fie și dotat îți face 5 (CINCI) orgasme când vrei tu și în ce poziții vrei tu și el se poate și uita la televizor când tu îți faci orgasmele cum vrei tu și câte vrei tu.

ATENȚIE - Dacă unul se masturbează 1 pe săptămână la 16 - 23 de ani ăla este un bărbat IMPOTENT ca să facă sex cu femeile zilnic sau de 2 ori pe zi - dimineața și seara.

| anonimuIl a răspuns:

Azi te masturbezi de 5 ori și mâine faci sex de 3 ori cu o femeie în ziua aia.

| anonimuIl a răspuns:

După ce te însori faci sex cu nevasta zilnic de 2 ori - dimineața și seara.

| anonimuIl a răspuns:

Cine se masturbează 1 pe săptămână este un bărbat impotent în pat cu femeile.

| PsihoSex a răspuns (pentru anonimuIl):

Pacat ca nu ti-a spus nimeni, sau nu ai citit, ca nu trebuie sa generalizezi. daca mai citeai, aflai si ca numarul de ejaculari este limitat, si asta scurteaza viata. dar ii poti da inainte asa, e viata ta si faci ce vrei cu ea si sanatatea ta.
Cei cu adevarat inteligenti vor intelege.
Un om cu o viata intima reala si pozitiva nu are nevoie sa se masturbeze.

| anonimuIl a răspuns (pentru PsihoSex):

Sunt sigur că ești virgin dacă nu ai înțeles ce am scris.

| anonimuIl a răspuns (pentru PsihoSex):

Până să te însori te masturbezi azi și mâine și faci sex poimâine cu o femeie de 3 ori în ziua aia.
După ce te însori faci sex zilnic cu nevasta de 2 ori pe zi - dimineața și seara.

| anonimuIl a răspuns (pentru PsihoSex):

Mai bine nu mai citi despre sex.

| doctorandus a răspuns (pentru anonimuIl):

Poate PsihoSex nu se masturbeaza ca are nevasta nimfomana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Butoiașe laughing