| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face avort dupa ce se afla sexul copilului?

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai depasit 3 luni de sarcina mai sant sanse, sau 6 luni erau maxim nu cred. Daca il nasti sa nu te plangi ca nu te vrea nimeni de nevasta

| CravataAlbastra a răspuns (pentru mgtow):

Poftim? pe langa faptul ca nu esti coerent nici nu ai treaba cu ce am intrebat eu.

| mgtow a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Imi castig existenta pe cale legala, tu poate nici atat nu reusesti. Dupa unghiile alea apuci tu medicina pornografica laughing

| Sara2 a răspuns:

Oamenii de genu ar trebui sterilizați. Să-ți fie rușine cu așa întrebare? Să vrei copilu doar dacă are un anumit sex... un animal niciodată n-ar face așa ceva, mai ai de învățat

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Sara2):

Nu inteleg, mie imi vb? eu zic ca voi mai aveti multe de invatat din moment ce nu intelegeti o intrebare... nu e vorba de mine, eu nici nu mi-am inceput viata sexuala! dar am dreptul la informare cu privire la reproducere, medicina etc

| Sara2 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Ciudată întrebare având în vedere că ești virgină. Nu, nu se poate face avort după ce ai aflat sexul bebelului. Cu cât avortul e făcut mai târziu cu atât riscurile femeii sunt mai mari.

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Sara2):

Pai vreau si eu sa ma informez si imi vin in cap diverse intrebari la care nu am gasit raspunsuri concrete pe net. Asa ma gandeam si eu, doar ca am crezut ca medicina a evoluat si putem afla sexul copilului mai repede.

| Sara2 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Sunt cazuri în care nu se vede concret, iar femeia nu poate afla până la naștere. Am o prietenă care a născut acum 2 ani, și nu a știut nimic sigur pana la naștere

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Sara2):

Am inteles

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 3 luni de sarcina, nu se mai poate face avort!
Daca s-a ajuns sa se vada sexul copilui, atunci sarcina este destul de mare si NU se poate face avort.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este extrem de scurt si anume : categoric NU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există conexiune.

| Wr3nch a răspuns:

De ce ai mai face un copil daca esti pregatit sa il omori daca nu are sexul ''potrivit''? Oamenii de gen ar trebui sterilizati pentru binele lumii.

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Wr3nch):

Problema fiecaruia, eu ma gandeam in ideea de a cunoaste medicina si nivelul ei la care a ajuns.

| Sofer a răspuns:

Mai bine îl păstrezi.

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Sofer):

Ce sa pastrez? : )))) Nu ma pot informa si eu?! nici macar nu mi-am inceput viata sexuala, nu mi-as expune viata aici si nicidecum nu as lua alegeri importante cu ajutorul aplicatiei astea laughing)

| aumih16 a răspuns:

Ce tampenie! pai si atunci de ce mai concepi copilul? tu esti nebun! il faci asa doar de dragul de a-l face!

| Diodiu_Cristy_1998 a răspuns:

Se poate?

| ArianaVarcol a răspuns:

Legal poti face avort pana la 14 saptamani, dupa nuwinking

| CravataAlbastra a răspuns (pentru ArianaVarcol):

Pai dupa 14 sapt cred ca e si periculos pentru sanatate, unele femei au si murit

| LaurentiuRomania a răspuns:

Nu stiu sa ti raspund, probabil pentru bani orice este posibil. Dacă nu vrei copilul
copilul ma trec eu ca tata în certificat, și asa voiam sa adopt un copil.

| GeorgeAndrei123 a răspuns:

Nu CRED, doare daca e bolnav (cancer, sindromul down...)

| GeorgeAndrei123 a răspuns:

Nu CRED, doare daca e bolnav (cancer, sindromul down...)

123, (n are legatura cu raspunsul dar nu il pot posta ca e deja in baza de date)

| GeorgeAndrei123 a răspuns:

Nu CRED, doare daca e bolnav (cancer, sindromul down.)

123, (n are legatura cu raspunsul dar nu il pot posta ca e deja in baza de date)