| Adrianageanina a întrebat:

Se poate face întrerupere de sarcină în Pașcani și cât costă? Mulțumesc

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intreruperea sarcinii la cerere, poate fi efectuat doar in cadrul legal de catre un medic cu specializarea ginecolog-obstetrician in orice cabinet de obstetrica-ginecologie, care poate fi atat de stat (in cadrul spitalului) cat si privat (particular). Tariful practicat de regula depinde in primul rand de metoda de avortare care poate fi folosita, de varsta sarcinii si in multe cazuri in foarte mare masura de renumele medicului sau a clinicii medicale. Astfel ca pretul poate sa varieze intre minim 450-500 lei si sa ajunga uneori pana la valoarea de 1.500 -2.000 lei. Sanatate!

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu face avort, e crima.

| SteauaFermecata402 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Adevarat. Eu zic ca ar putea sa nasca copilul si sa-l dea in grija statului, dar sa nu faca avort. Parerea mea

| Marbella188 a răspuns:

Se poate face oriunde, la spital, într un cabinet privat, de ginecologie/chirurgie. Dar inainte documenteaza te mai bine despre riscurile si ceea ce te asteapta dupa acel avort. Pretul e diferit, depinde in ce luna esti.

| Adrianageanina explică (pentru Marbella188):

Aproape o luna am și nu știu cât costă

| SteauaFermecata402 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu faci avort. Vei ramane cu aceasta chestie pe cap toata viata. Daca vrei neaparat, este in deal un cabinet de ginecologie. Si eu sunt din Pascani.

| SteauaFermecata402 a răspuns:

Adriana imi poti spune daca ai facut avort? Si cati ani ai?