| Beatrice93 a întrebat:

Se poate face test adn in sarcina? Fara prezenta tatalui? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nojudgements a răspuns:

Da, dar daca ai ceva de la tata. O periuta de dinti, o perie de par, cu par de a lui etc

| Beatrice93 explică (pentru nojudgements):

Multumesc frumos pentru raspuns! Pai si de la mine ce trebuie? Sange? Sunt insarcinata in 14 saptamani...

| Blueberry8 a răspuns (pentru Beatrice93):

Dada,sange happy

| doctorandus a răspuns (pentru Beatrice93):

De obicei nu se face cu sange, ori cu scuipat, ori cu frecat obrazul cu un bastonas cu vata, bineinteles dupa ce se va naste copilul.

| doctorandus a răspuns (pentru nojudgements):

Ce spui tu nu are valoare legala, decat daca o face Politia. Dar daca nu a omorat pe nimeni, Politia probabil nu se va ocupa cu asta.

| Beatrice93 explică (pentru doctorandus):

Si daca merg impreuna cu tatal? Aveti idee unde se poate face testul? Si ce pret este? Multumesc!

| doctorandus a răspuns (pentru Beatrice93):

Daca vrei doar pur ca sa stii tu (deci nu e valabil legal), MyHeritage poate face asta pentru circa 150-200 Euro. Comanzi doua kituri de testare ADN si tatal isi freaca obrazul pe interior, in celalalt kit freci obrazul copilului. http://ro.wikipedia.org/wiki/MyHeritage

| Beatrice93 explică (pentru doctorandus):

Pai eu sunt insarcinata! Am inteles ca se fac teste si in timpul sarcinii! Dar nu stiu unde sa merg...

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In mod legal nu are valabilitate decat cu acordul lui sau daca e silit de judecator sa faca testul. Si doar daca e facut in mod oficial, MyHeritage s.cl. nu au valoare legala.

| alina2k18 a răspuns:

Pai da, se poate, costa oricum f mult, dar cu ce compari daca nu ai posibilul tata? laughing

| Plato a răspuns (pentru alina2k18):

Stai ca nu stim cine e posibilul tata. Dam anunt in ziar, poate se recunoaste cineva.