| celmaitarenume a întrebat:

Se poate lua coronavirus prin sex? Am fost azi la o prostituata care pana acum 4 zile a lucrat in Italia

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a lucrat in italeia, stai fara grijă.

| darrio2007 a răspuns:

Poti lua doar vreo boala venerica.

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate lua daca esti in aceeasi incapere cu persoana bolnava si fara sa faci sex!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect cel mai probabil este NU intr-o foarte mare prpoportie. Fiindca pana in urma cu circa o saptamana, NU au fost depistate persoane infectate, astfel ca prostituata NU ar fi avut ocazia sa intretina acte sexuale cu persoane stabilite in Italia care sa fi fost infectate cu coronavirus. Simplu ca bina ziua. Nu-i asa?winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sexul este o relație intimă în care se face schimb de fluide corporale. Astfel, dacă persoana este infectată se poate lua.
Dar nu toate persoanele din Italia sunt infectate.

| cristimihailov a răspuns:

E trist cat de dezinformat esti...

Si cand ma uit ca tu ar trebui sa imi platesti pensia, ma apuca si pe mine deznadajduirea...

| Donsavas a răspuns:

Nu este o boala sexuală

| Eireann a răspuns:

Dintre toate virusurile pe care le poti lua corona e cel mai putin periculos.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Nu, dar daca avea 100% se poate lua prin aer. Ajunge să sufle pe tine și gata.

| Lion56 a răspuns:

Ajunge sa stai aproape de cineva infectat. Nici nu trebuie neaparat sa faci.