| anonim_4396 a întrebat:

Se poate numi înselat dacă partenerul este indragostit de alta fata? Dar ea nu.

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu poți însela pe cineva prin telepatie.
Nu se numeste inselat.
Inselatul presupune o actiune, atunci când materializezi gândul respectiv.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca a ajuns sa fie indragostit inseamna ca nu mai merge intre ei, nu ca a inselat-o. Da... sa zicem ca i-a inselat asteptarile, dar totusi.

Pana sa se ajunga la alte lucuri ar trebui sa discute cei doi si ori sa se desparta, ori sa se reindragosteasca.

Nhmai bine!

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Exista posib sa le iubeasca la fel pe ambele, nu stim, nu scrie nicaieri ca nu poti iubi doi sau doua in acelasi timp.
Dar nu cred, cred ca nu o mai iubeste pe ea, si atunci daca emotional e 0 cu ea, sa plece din relatie.
Si sa plece ea in primul rand daca simte ca nu e okey emotional.

Daca nu o insela emotional, si era doar fizic, nu era mare problema, dar cand e infidelitate emotionala e grav, nu poate merge relatia aia.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Asa este big grin

| Celestina003 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bogdan, cand eram doar amici mi-a zis ca o iubeste de vreo 3 ani si că fostele l-au lasat din vina asta...in fine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Celestina003):

Pai este simplu, daca iubeste o alta fata, il lasi. Daca te iubeste doar pe tine si nu se pune problema de altceva, ramai cu el.

Pana la urma este viata ta, ai dreptul si meriti sa duci exact viata pe care o vrei. Langa cine vrei.

Numai bine ^_^

| Mosotti a răspuns:

Ce vrei sa zici aici "Se poate numi înselat"?

Daca nu te mai iubeste, sa intrerupa relatia, daca te iubeste la fel ca si pe aia, merge, nu ar fi o problema.
Asa cum poti sa-ti iubesti si 3 copii la fel, de ce n-ai putea iubi si doi parteneri la fel.

Dar cred ca nu te mai iubeste pe tine.
Daca te inseala doar sexual nu conta atat timp ca cu tine era ok, insa te cam inseala emotional cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te inseala fizic, dar emotional da.
Chiar daca acea fată nu îl plăcea, dacă nu mai simte dragoste pentru tine, trebuie sa incheie relatia. Altfel se va tot indragosti pana gaseste o fată care il iubeste si ea. Si atunci o sa te insele fizic.
Decat sa te tina in loc, si pe tine si pe alte fete, mai bine e onesc si incheie relatia happy

| Celestina003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun raspuns...dar da m-am despartit de el, si el inca vrea sa vorbim.

| AtomiX a răspuns:

Asta este si mai periculos tip de inselat, cel emotional. De obicei fetele fac asta, inainte sa treaca la cel fizic..si da, atata timp cat simte ceva pentru o alta fata decat iubita/ sotia lui, normal ca este inselat.

| PaulCos a răspuns:

Cred ca indragostit e cam mult spus in acest caz. Dragostea presupune reciprocitate, altfel este doar simpatie sau atractie. Si inselat de asemenea e cam mult spus in aceasta situatie.