| enna a întrebat:

Se poate ramane insarcinata dupa ciclu?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca faci sex neprotejat.

| Paula007 a răspuns:

Ar fi o idee conform careia in primele 4 zile dupa menstra lunara, nu ai risca sa ramai insarcinata. de fapt, sansele sa ramai sunt foarte mici, dar nu inexistente.

| Stefania a răspuns:

Buna!

Nu conteaza ca ai un contact sexuala dupa ciclu, inainte de ciclu sau in timpul ciclului, idea esrte sa te potejezi!

| kattya96 a răspuns:

Din momentul in care vine ciclul si pana se termina poti ramane insarcinata.Sa zicem ca daca iti vine ciclul la 12 ani. De la 12 ani pana la 60 si (depinde) poti ramane insarcinata. Cand intri in perioada de menopauza se termina, da mai ai mult pana atunciwinking
SUCCES!

| caprioara a răspuns:

Ciclul menstrual incepe din prima zi a sangerarii, deci dupa 10 zile nu mai esti protejata! Nu ne-ai spus daca tu iti doresti sa ramai insarcinata, sau vrei sa eviti acest lucru. Daca e prima varianta, atunci ai mai multe sanse intre ziua a 12-a si a 20-a. Iar prin eliminare, restul zilelor ramase sunt relativ nefertile, dar nu e o regula 100% sigura.
Bafta!