| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Se poate sti in vreun fel cat de mare o sa ajunga penisul de acum? Am 12 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu poate fi in stare sa prevada in ce mod se va dezvolta organismul tau pana in momentul maturizarii depline fiindca dimensiunea tuturor organelor tale inclusiv si penisul, va depinde de mai multe aspecte si factori in acelasi timp. La varsta de 12 ani corpul tau abia a intrat in perioada de pubertate, adica de dezvoltare accelera care va continua si in urmatorii 6-7 ani, perioada in care se vor produce schimbari majore ale dimensiunii tuturor organelor tale inclusiv si a penisului. Din acest motiv este prematur si inutil sa se faca orice apreciere privind marimea penisului tau din acest moment cat si in viitor dintr-un motiv foarte simplu si anume; fiindca nimeni nu este in stare nici macar sa anticipeze in ce mod va evolua corpul in intregul sau. Orice s-ar spune acum poate fi considerat ca reprezinta niste simple presupuneri si presupuneri subiective, fara vreo valoare. big grin Sanatate!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca stie asta? De ce nu intrebi de creierul din dotare? Poate ca asta stim.

| Vvistula a răspuns:

Depinde de pachetul genetic pe care l-ai primit, eventual du-te la tata si masoar-o, ar trebuie sa semene.

| Emilian65 a răspuns:

Nimeni nu poate sti ce dimensiuni va avea penisul tau peste cativa ani.

| 私は日本が大好き a răspuns:

Scuze,nu sunt Nostradamus, intreba-l pe tatal tau

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia.Nimeni nu iti poate spune exact cat o sa-ti creasca penisul.Dar stai linistit ca pana la 18 ani o sa se dezvolte.Nu-ti fa griji pentru asta acum.

| Vali1234gahavjygjaka explică (pentru MeGustaSiempreTu):

Pai tocmai invers, nu vreau ca penisul meu sa se dezvolte prea mult...

| Strîmby_Allex_1997 a răspuns:

Normal ar trebui sa fie de 30 de centimetrii pe la varsta ta...