| AnonimFaraPereche a întrebat:

Se spune ca daca faci sex numai ai cosuri si probleme cu tenul, e adevarat?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Partial adevarat, daca sexul te satisface si astfel scapi de stress! Rar, dar se mai pot vedea femei si fete indragostite si foarte satisfacute sexual, si daca si iubesc si sunt iubite, ai sa vezi ca au un ten luminos, si uneori aproape chiar stralucitor!
Dar conteaza foarte mult si ce mananci, adica nu junk food si sucuri acidulate, etc. Daca vrei sa ai tenul ca lumea, nu trebuie sa uiti ca in adolescenta, aproape toti am trecut prin asta, si mai conteaza foarte mult si zestrea genetica!
Poti trece pe al dermatolog pentru lamuriri suplimentare, dar sigur te va ajuta sa mamanci sanatos, si cat mai multe fructe si legume si sa faci sport, si sa bei destula apa si cat mai putine mancaruri grase!
Mai sunt si masti cu diverse, dar sa folosesti doar produse naturale, precum castraveti, lamai, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!
Se face misto pe seama ta!

| corbulalbrosu a răspuns:

La fel cum se vehiculeaza multe alte presupuneri dintre care unele sunt mai fanteziste decat altele si problema prezentata in aceasta intrebare face parte din categoria asa numitelor ''mituri urbane'' care sunt considerate de anumite persoane ca fiind posibile sau adevarate chiar daca sunt lipsite de orice baza stiintifica sau medicala. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevărat.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e adevărat

| HazelEyes77 a răspuns:

E doar un mit tampit nu are un fundament stiintific. E chiar enervant sa auzi mereu aceeasi prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie spusa de oameni si mai prosti.

| Victoria18 a răspuns:

Nu e adevarat... Astea sunt tampenii.Ele se amelioreaza si dispar in timp, poate dura ani grei sa scapi de ele pentru totdeauna

| Romanul86 a răspuns:

Bea multă apă mai mult de 2l pe zi și scapi de toate coșurile.

| AliTheo18 a răspuns:

Nu e adevarat! Prostii, spuse de baieti. laughing

| Chetys a răspuns:

Nu e chiar asa, o poti lua altfel, cosurile apar de la hormoni, iar când faci sex hormonii se mai potolesc...de asta se spune.