| MatinDHiver a întrebat:

Seara buna! Vrea sa va povestesc ceva, sa vad ce credeti voi, daca am procedat corect sau nu. Fac 18 ani peste o luna si sunt de aproape 2 saptamani cu un baiat(19 ani). E cel mai de treaba, atent, intelegator si cu bun simt baiat pe care l-am cunoscut. De Mos Nicolae mi-a adus chiar un cadou, spunand ca Mosul l-a lasat sub bradul lui, pentru mine. Initial, nu am vrut sa accept, i-am spus ca nu pot, dar a insistat. Acum 2 saptamani am fost cu el la un majorat, iar seara, cand m-a adus acasa, inainte de a cobori din masina, mi-a dat un tradafir alb si m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui. I-am spus ca ma voi gandi si ca ii voi da raspunsul altadata. Am acceptat a doua zi. De atunci...suntem impreuna.

Vorbiseram ca aseara sa mergem prin oras...A venit sa ma ia la ora 8(eu locuiesc la tara, iar el in orasul apropiat). Cand am ajuns in oras, m-a intrebat:,, Ce zici, mergem la P. (municipiul judetului in care locuiesc)? Ne plimbam prin centru, vorbim". I-am zis ca da, e o idee foaarte buna, numai sa nu ramanem fara benzina, sa impingem la masina pana acasalaughing. Am mers in oras, am colindat centrul o gramada de timp, mi-a aratat multe locuri interesante, locul unde invata el etc. Am plecat la 11 din P. si am plecat spre orasul in care locuieste el, unde ne-am plimbat prin parc si am ascultat muzica in masina. Apoi... aveam amandoi nevoie la baie si a zis sa mergem la el acasa si ne uitam si la un film. Am ajuns la el acasa(era singur, ai lui parinti erau la tara), ne-am uitat la o comedie scurta(stand imbratisati si atunci ne-am sarutat si prima oara), apoi am ascultat muzica si am dansat(vals).

Intrebarea e...credeti ca am facut ceva rau mergand acasa la el? Probabil daca as spune cuiva asta, ar ridica din sprancene si ar spune:,, Ooo, ati fost la el >acasa: si era siiingur. Ce ati facut voi acolo?" sau,, Cum sa te duci la el acasa?"

Prin urmare, rau sau nu?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca e un baiat de treaba si ca tine la tine. Altul ti-ar fi cerut stii tu ce! Nu e nimic anormal ca ai fost la el. Pretuieste-l, rar gasesti asa baietiiwinking!

| Euletitia a răspuns:

Buna! sa-ti pretuiesti prietenul, e un baiat cum rar mai gasesti astazi...atrent, dragut, sensibil, romantic, stie sa se poaret cu tine, sa te rasfete, sa te faca sa fii fericita. cred ca veti avea o relatie frumoasa si plina de iubire! Bafta!

| Mlov3u4ever a răspuns:

Stai linitita e ceva normal.Cei care te vor critica, nu-i lua in seama.ii roade invidia.big grin. Daca erai mai mica era o problema dar la varsta ta e normal asa ceva.Bafta!happy

| derpiiiiiiiina a răspuns:

E bine, nu-ti fie frica. E absolut normal asa ceva, nici nu inteleg care-i motivut ingrijorarii tale. Nu spune nimanui(nu toti sunt gata sa creada ca nu ati avut nimic si te vor judeca pentru ceea ce nu exista, mai bine fereste-te de zvonuri si nu le crea). Multa bafta!

| CeInteleptul a răspuns:

Faceti dragoste nu sex!

| 1112 a răspuns:

. Super draguta povestea voastra. puppy dog eyes. Din cate ai povestit, e un baiat de treaba. Parerea mea este ca nu ar prea trebuii sa zici cuiva ce faci tu cu el. oh go on. Stii ca multa lume se va baga intre voi. Daca te intreba cineva daca esti cu el, tu zici da. atat. POate doar prietenelor tale foarte apropiate sa le zici, dar in rest eu nu as zice nimaniu. Asta e parerea mea. happy.
Sper ca te.am ajutat. O seara buna si Craciun fericit!

| sskumpik a răspuns:

Nu e rau deloc. nu ati facut nimic. v-ati cunoscut mai bine. si v-ati sarutat prima data. Lumea vorbeste draga. totusi asta da dovada ca ai incredere in el. Putea sa te violeze sau pnm la el acasa.

| didi6b a răspuns:

Foarte draguta povestea voastra, nu ai facut deloc rau ca ai mers la el, totul pare foarte sincer intre voi, romantic (faza cu trandafirul)..si nu vad de ce ar fi rau, daca nimic rau nu s-a intamplat, ba chiar ceva frumos mai ales ca baiatul nu pare sa profite..acum, conteaza cum decurge totul, dar daca ai incredere in el totul pare ok, si eu as fi facut la fel. Mult curaj si succes