| anonim_4396 a întrebat:

Semne ca o fata ma place?
Sa va spun cum procedeaza cand e langa mine. Se uita mult la mine, eu ma uit la ea pe furis cu coada ochiului(vicleanlaughing), cateodata incearca sa se aproprie mult mai mult de mine, nu scrie de la tabla scrie din caietul meu… cand se uita la mine isi pune mana stanga in cap si se "scarpina" in cap uitandu-se la mine, azi de exemplu am surprins-o cand se uita la mine, dar am vrut sa nu bag de seama, dupa si-a intors repede privirea.
Nu stiu ce sa zic ea a spus de curand cuiva ca e cu cineva din alt judet, dar meh… Ei i-a placut de mine in clasa a4a, si mie de ea, si acum, dar mi-e frica sa nu zica nu cum am spus eu atunci, si sa fiu un fraier.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am un singur sfat sa-ti dau: daca-ti place de ea, spune-i!
Nu astepta ca colegii sa faca glume pe seama ta sau a ei, ori sa-ti spuna minciuni.
Daca nu incerci, vei fii mai fraier, pentru ca este posibil ca alt baiat sa ti-o ia inainte. In fond, nu pierzi nimic, dar daca nu incerci deloc, categoric pierzi sansa sa ai o fata care-ti place, ca prietena.

| Dumbi a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu prea stiu daca o sa fiu mai fraier, sper totusi daca nu o sa am curajul sa o fac, sa o fac macar la liceu… Mie nu imi place de ea ca prietena, chiar vad un viitor intre noi, si sper sa nu fie doar imaginatia mea. Si daca tot mi-o ia cineva in fata, sper totusi sa pot sa ma imprietenesc din nou la liceu cu ea, nu vreau sa ma bag in relatia altcuiva, dar daca si ea isi doreste sa fie cu mine, o sa incerc sa fac imposibilul. Mersi, oricum de raspuns! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dumbi):

Daca nu iti place de ea, nu exista nici un viitor impreuna cu ea, ca doar nu ai de gand sa te insori cu cineva pe care nici macar nu o placi, ca de dragoste nici nu poate fii vorba.

| Dumbi a răspuns (pentru Violleta2022):

Da. Nici nu stii cum procedeaza viitorul, dar nici nu stiu daca o iubesc sau imi place de ea, ma gandesc la ea destul de mult in timpul zilei, dar nu stiu daca pot spune ca e iubire.

| MeForeverAlone a răspuns:

Fetele sunt mai rușinoase în general. Ea probabil se întreabă același lucru, dacă și tu o placi, de asta se scarpină în cap happy Pentru că e confuză dacă te uiți la ea de curios sau pentru că o placi. Dă-i și tu câteva semne, treci pe lângă ea și atinge-o pe mână,, neîntenționat" privește-o fix în ochi și încearcă să vezi dacă are pupila dilaltată (mare, perfect rotundă, asta însemnând că te place) roag-o să facă ceva pentru tine, să-ți dea un caiet să scrii o lecție, sau să-ți împrumute un pix, dacă va fi gata să facă orice să te ajute sigur te place. Fă-i un compliment nevinovat, gen,, e faină bluza asta" și uită-te să vezi dacă se înroșește. Mai departe te descurci, ești băiat marewinking

| Dumbi a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Da asta cu privirea in ochi, eu mereu o privesc in ochi si are pupila dilatata, dar nu prea cred acest lucru, meh daca e adevarat, poate o sa mai stau putin timp sa imi dau seama chiar ii place din nou de mine, ca sa nu fiu un fraier.
Cand se "scarpina" in cap, nu se uita la mine ca sa vada daca o privesc, chiar din contra ma uit pe furis cu coada ochiului si fix inainte happy.
Sigur ca o sa imi dea, ca de fiecare data cand mi-am pierdut un pix sau am uitat acasa imi da happy, suntem colegi si trebuie sa ne ajutam reciproc, dar nu vad ezitare cand ii cer un pix. happy
Asta cu bluza nu stiu daca merge ca eu nu sunt genul sa fac complimente, nici la fete nici la baieti laughing O sa isi dea seama, si nu prea as vrea sa isi dea seama altcineva in afara de ea, ea sa fie prima happy

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Dumbi):

Ok atunci, multă baftă!

| pqGro a răspuns:

Dupa cate vad, ei ii este teama sa arate ca te place si altor colegi. afirma ca este cu cineva doar ca sa te faca gelos, sau cel putin asta imi inspira mie. Poti incerca daca vrei, sa intri in "jocul" ei, si sa ii raspunzi la aceste mici "semne". O sa iti dai seama imediat, si cine stie, poate faci tu un prim pas! Succes! happy

| Dumbi a răspuns (pentru pqGro):

Da poate ii e teama, poate ii e teama sa o resping din nou, poate ii e teama sa ii spune din nou mamei sale ca ma place. Ea nici nu prea mai are prietene in clasa bune, doar colega mea de banca e prietena foarte buna cu ea, dar nici colegei mele nu cred ca o sa aiba curaj sa ii spuna, nu cred totusi ca e inchisa in ea, pare o fire mult mai sociabila ca mine, chiar daca eu am fost cand eram mic, mai rusinos si ma inroseam aproape oricand cand vorbeam cu o fata(acum nu prea se mai intampla, si colegii ma stiu mai rusinos, dar eu nu prea mai sunt)

| ASDADA a răspuns:

Nu vrei sa ****?

| Dumbi a răspuns (pentru ASDADA):

Ba da, dar mama ta are programul plin…

| ASDADA a răspuns (pentru Dumbi):

Da-te-n **** mea tot tu esti ala care faci **** mare si iti spui probleme pe TPU, mars in mm du-te la un psiholog nu vezi ca postezi pe TPU. Da-te-n sange sa te bata

| Dumbi a răspuns (pentru ASDADA):

Pai stai de ce e facut acest site?laughing Sa nu imi spun problemele? Sa scriu niste intrebari cu niste probleme care nu sunt ale melelaughing asa e dupa tine.
Nu are cu ce sa ma ajute psiholog in aceasta chestie laughing copil paleta, si eu stiu sa injur, dar nu ma cobor la mintea ta…

| ASDADA a răspuns (pentru Dumbi):

Da-te-n mm, cu tine pe Youtube la ZappyTV daca vrei sa iti faci cunoscuta intrebarea, imd in mm