| Sara2 a întrebat:

Sexul unui copil depinde de poziția pe care o ai? Cum influențeaza dacă e fată sau băiat? big grin

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Sexul copilului este determinat de cromozomii din spermă (x, y).

regis
| regis a răspuns:

Da, daca pozitia ta este raportata la organului masculin al copilului, este baiat. Daca dimpotrivă, ai orice pozitie fata de organul feminin al copilului, este fetiță.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca stai capra iese baiat daca faci misionar fata

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul copilului este determinat de cromozomul din sperma barbatului, nu de pozitia sexuala.
Nu stiu cati anisori ai, dar te sfatuiesc sa nu te apuci prea devreme de sex, inainte sa citesti macar despre organele tale reprocatoare si ce se intampla in timpul sexului, mai ales daca esti in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul viitorului copil este influentat pur si simplu de hazardul privind posibilitatea ca fecundarea ovulului viabil sa fie facut de catre un spermatozoid purtator de cromozomi masculini sau feminini.
De regula spermatozoizii purtatori de cromozomi FEMININI traiesc cu ceva mai mult timp si astfel pot sa fecundeze OVULUL VIABIL care va apare dupa 2-4 zile de la data in care sperma a fost ejaculata in vagin.
Spermatozoizii purtatori de cromozomi masculini fiindca sunt cu mult mai rapizi comparativ cu spermatozoizii cu cromozomi feminini, reusesc sa ajunga sa fie primii care intalneasc OVULUL VIABIL si sa-l si fecundeze, asta in cazul in care sperma este ejaculata in vagin exact in ziua in care se produce procesul de OVULATIE.
In concluzie totul tine de sansa, norocul de a intretine actul sexual cu cateva zile inainte de ovulatie sau chiar in ziua ovulatiei.
Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu. E chestie doar de noroc.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Daca faci schema muntele magic iese o abominatie care cerseste tigari non stop si n are o chifla-n stomac. Daca faci altceva e un 50/50 nu conteaza neaparat. E ca la barbut pe samp in Las Venturas.

| Vash96 a răspuns:

Pentru Jassmina: tu la care varsta erai fertila?