| CrischiAngelStefan a întrebat:

Sfaturi pentru a putea sa îmi recuceresc iubita? Ne-am certat și ne-am mai dat o sansa dar nu mai este la fel cum era inainte și vrea sa știu ce as putea sa fac. Va rog puțin ajutor

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Adryan17 a răspuns:

Comunicarea este cheia. Pregateste-i o seara placuta: invit-o la tine sa luati cina sau va plimbati in parc sau iesiti in oras. Important e sa discuti cu ea, sa vezi ce anume a deranjat-o atat de mult si sa o intelegi. Dupa ce afli toate astea, nu mai deschizi acest subiect.
Sa nu ai o atitudine de mielusel si sa nu-ti ceri de prea multe ori iertare, in cazul in care ai gresit. Cel mai bine e sa-i zici ca o sa incerci sa faci lucrurile sa mearga din nou bine intre voi si ca o respecti mult pentru ca a luat decizia de mai da o sansa relatiei.

Nu ai dat prea multe detalii, asa ca am presupus ca v-ati certat din vina ta.

Daca a mai dat o sansa relatiei, atunci inca vrea sa fie ceva intre voi. Nu aduce in discutie deloc subiectul pentru care v-ati certat. Poarta-te normal si ai rabdare. V-ati distantat si necesita timp pentru a va apropia din nou. Trebuie sa comunicati mult si sa aveti rabdare.

Iar in cazul in care simti ca lucrurile nu merg, fi impacat cu faptul ca ai incercat tot ce ai putut. Balta are mult peste.

Bafta.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa o lasi momentan sa i treacă, cu cît o pisezi mai mult la cap cu atit mai mult o îndepărtezi de tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta are prietena ta?

| RAY a răspuns:

Ce varsta aveti? de cat sunteti impreuna? ce prosti ai facut?

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu știi cum să îți recucerești iubita atunci e gravă situația. Câți ani aveți?

| OrdanKarris a răspuns:

O ignori, asa o recuceresti. Devii dezinteresat pana in punctul in care o fortezi pe ea sa lupte pentru afectiunea ta, nu invers. Atunci ai recucerit-o. Iar daca nu iti iese treaba inseamna ca nu a fost din start interesata sa mai fie cu tine. Sta cu tine acum pana gaseste pe urmatorul. Macar asa vei stii ce ai de facut. Vrei s-o recuceresti? O ignori, e simplu. O ignori si devii extrem de putin interesat de ea. Devii tu mai putin interesat de ea decat este ea de tine. O faci sa-si puna intrebari, sa-si faca griji de ce nu mai percutezi ca inainte si daca mai este ceva intre voi, va face ea eforturi sa te recucereasca pe tine. Iar daca nu, ti-am zis, sta cu tine, pana gaseste pe altul, pe urmatorul.

| Adryan17 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Si cand te-ai trezit era dimineata.