| deluXxe a întrebat:

Si cand ai pierdut tot ce ai mai scump in viata. si nu mai ai ce castiga. Ce rost mai are sa traiesti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rostul este sa traiesti pentru tine,este doar o singura viata si nu trebuie sa ne oprim cind cadem intr-o prapastie! viata merge inainte orice ce nu sar intimpla! Parintii mi-au dat viata nu pentru a o irisio pentru cineva care nu pretuieste!
Aduti aminte ca sunt si alti oameni care te indragesc pentru ceea ce esti tu,si sunt persoane care au nevoie de tine! Rostul vietii e la infinit! nu te opri, daca ai cazut, incet ridicate si cu capul sus mergi inanite si atingeti scopurile propuse!
Viata e ca curcubeul colorata! trebuie sa o traim din plin!
Fii tare...
succes!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci față situației, mergi mai departe!
P, pa.

| MaDeclarFan a răspuns:

Viata merita traita,deoarece lucrul pe care l-ai pierdut va fi, la un moment dat, inlocuit de un lucru mai bun

| anonima97 a răspuns:

Pote merita sa traiest din simplul fapt ca tu poti fi cel mai pretios lucru al altcuiva, si probabil nu ai vrea sa sufere cum suferi tu... poti invata sa fii ceea ce nu ai fost din cauza lucrului pierdut!

| Chris a răspuns:

Cand o usa ti se inchide, se deschide alta. Trebuie sa stii care merita sa-i treci pragul.

| MLSS a răspuns:

Viata e cea mai scumpa! o data o ai! fii pentru prima oara egoist si traieste-o din plin fara sa-ti pese de altii! make love, not war:*
un zambet nu te costa nimicccccc:* fericirea este viata in sine. fii fericita, treci pesteee!:*
mult succes, sunt atatea pentru care trebuie sa ramai pe picioare!
incearca sa te gandesti ce s-ar face parintii tai fara tine, cum ar fi o dimineata in care tu nu o suni pe ea...gandeste-te la cat de importanta esti! ce s-ar face soarele fara zambetul tau!
BAFTA, daca simti nevoia sa-mi scrii uite id meu: colacuacid@yahoo.com

| κλάους a răspuns:

Pe moment suferi, pentru ca sunt oameni si trebuie sa stimtim si bucurie si fericire. Unii oameni aleg doar bucurie si ii doare-n "cot" de tristete, dar asta e o prostie, pentru ca o sa vina o zi in care nu or sa stie cum sa controleze tristetea si or sa sufere mult. Deci, nici un moment nu e degeaba. Din aceste momente eu unul cred ca invatam cum sa ne controlam, cum sa controlam fiecare simt si cum sa facem sa ne fie bine. Deci, are rost sa traiesti, pentru ca nu traiesti degeaba.

| ali_8949 a răspuns:

Toate trec... ca sa faca loc la alea care vinwinking un bun face rau altui bun, un rau face loc altui rautongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce e mai scump in viata decit insusi viata, oare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauana va fi cate ceva de castigat. Chiar si o pierdere aduce cu sine un castig. Trebuie doar sa-l cauti.