| anonim_4396 a întrebat:

Si inca imi vine sa cred ca n-o sa-l mai pot uita. Cum a inceput totul? Nu pot spune ca a inceput intr-un anume fel. Anul trecut, in clasa a9-a, l-am vazut de cateva ori prin liceu si mi s-a parut simpatic, dar nu i-am dat atentie, mai bine spus,nu-mi dadeam sanse cu el. Acum cateva luni m-a bagat el in seama, fara sa stie ca eu il plac, si a inceput (credeam eu pe atunci ) sa-mi dea semne ca ma place, adica sa-mi faca din ochi, chestii de genul asta, iar el era impreuna cu o alta fata. Atunci,bineinteles ca m-am suparat.Ei bine,in urma cu foarte putin timp,o saptamana, mi-a cerut sa ne vedem, si am acceptat.El a vrut sa ma sarute si la inceput l-am refuzat, intrebandu-l daca mai e cu acea fata, iar el mi-a zis ca da, dar ca vrea sa se desparta de tot de ea,ca nu se mai inteleg. In ziua urmatoare mi-a trimis un mesaj, ca s-a despartit de ea si ca " acum sunt numai al tau". Dupa cateva zile am iesit la un suc, totul parea ok, zic eu... saruturi,tinut de mana,cea mai buna prietena imi spunea " voi practic sunteti impreuna ". Dupa ce am iesit, adica in ziua urmatoare, am vorbit prin mesaje, m-a intrebat ce fac, si mi-a zis ca vrea sa vorbim despre ce se petrece intre noi, i-am zis ca si eu vreau, apoi m-a intrebat daca vreau sa fim un cuplu sau e doar "la misto". Eu atunci i-am spus ca chiar il plac, ca nu sunt genul care sa-si bata joc,si ca depinde si de el. Apoi mi-a spus ca noi suntem foarte diferiti (si intr-adevar, are dreptate, el e mai "golan",iese prin cluburi, ba chiar vrea mai mult de la o relatie, iar eu sunt o fire mai linistita), si ca decat sa-mi "rupa inima" mai tarziu, mai bine o lasam mai moale, si o dam in prietenie.E imposibil ca el sa nu ma fi placut deloc, si chiar asta ma intreb, avand in vedere ca e mai golan, de ce nu si-a batut joc de mine? Putea sa profite de faptul ca-l plac foarte mult si ca sunt putin naiva, ca sa ma aduca acolo unde vroia el.
Acum ma "macina" o intrebare aparent simpla : El chiar tinea la mine, de nu a vrut sa-si bata joc si sa ma faca sa sufar mai tarziu sau nu m-a placut deloc niciodata si traiesc doar eu cu iluzia ca ma place?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

S-a distrat si el putin cu tine, din diferite motive, si asta a fost tot.

| Lavii007 a răspuns:

Eu cred ca te-a placut dar stie ce fel de baiat este el si nu vrea sa se implice in ceva serios, o relatie.

| shadow222 a răspuns:

In opinia mea daca el te placea avea macar intentia de a se schimba pentru tine happy si daca e asa golan cum spui tu te poti astepta la orice, priveste lucrurile si din alta perspectiva poate deja a gasit pe alta, poate sa si plictisit de tine, daca te placea macar incerca happy

| bruno04 a răspuns:

Brunethu.brunethu.winking