| WFf a întrebat:

Simptomele sarcinii apar după lipsa menstruației sau pot apărea și înainte? De exemplu greața sau sânii dureroși.
Am cautat pe internet și nu am fost foarte lamurita. Cineva care sa aibă cunoștințe și sa știe mai bine despre lucrurile astea ma poate lumina și pe mine?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele de sarcina care sunt REALE/ADEVARATE, pot sa apara, sa existe si sa se manifeste in cazul a circa jumatate dintre femeile insarcinate. Simptomele care sunt resimtite de fiecare femeie insarcinata in mod real, de obicei sunt foarte diferite si din acest motiv niciodata nu pot fi incadrate intr-un anumit tipar. De obicei in majoritatea cazurilor incep sa apara dupa ce sarcina intra in a 5-6-a saptamana de existenta si se pot amplifica pe parcurs ca mod de manifestare. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Primul simptom care apare e lipsa menstruație.
Starea de greață și vomă apare mai târziu, din a 4-5 săptămâna de sarcină sau chiar mai târziu.

| BUNNYMAN a răspuns:

Buna!
Sunt foarte bine informat de aceste lucruri din păcate.
Simptomele apar după 1 luna, când trebuia să ai menstruația, încep să simți sânii foarte foarte sensibili, o sa înceapă să te doar pieptul, iar preturile apar după 1 luna jumătate sau 2 luni.
Nu o să poți suporta mirosul de carne, o sa te simți uneori slăbită, și poftele de mâncare pe sa apară după 4 luni sau 6 depinde de fiecare femeie, și atunci când o să ai pofte de mâncare, o sa te doară sâni mai tare.
P.S. Poate fi diferit,... diferă de la femeie la femeie.
Sper că ți-a fost de ajutor macar 15% din ce ți-am scris mai sus.
Good luck.winking

| Tunarugiani98 a răspuns:

Deci am si eu o problema, sanii inca continua sa ma doară dupa ce mi-a trecut menstruatia, am facut 4 teste de sarcina cu interval de cateva zile sau o saptamana intre ele, toate au iesit negative, oare de ce inca ma dor sanii?