| elenaps a întrebat:

Simteam nevoia sa am o relatie serioasa, desi eram intr-o relatie cu cineva, inseamna aceasta nu era tocmai pe placul meu, devenise plictisitoare, banala, tipul nu prea dadea interes etc. O prietena mi-a vorbit despre finul, i-a vorbit si lui despre mine, rugand-o sa-mi transmita ca daca doresc o relatie serioasa sa il caut. zis si facut. am facut cunostinta cu varul ei, ne-am imprietenit, am iesit in oras de mai multe ori, spunandu-i ca nu mai am prieten, pentru ca credeam ca o s-o rup cu actualul. Dar intr-o zi m-am intalnit cu actualul, celalalt a aflat si s-a ajuns la o faza penibila, transmitandu-i nasei lui sa-mi cer scuze daca vreau sa mai existe ceva intre noi. cand ma intalneam cu respectivul pretendent, simteam ca era relatia de care aveam nevoie, tipul dadea dovada de multa maturitate, dar parca nu imi placea asa mult ca actualul, desi actualul nu prea imi da importanta, nu se poarta cum ar trebui. nu stiu ce sa fac. sunt intr-o relatie cam delicata. ce as putea face? mentionez ca respectivul pretendent nu imi mai raspunde la mesaje pe telefon.

Răspuns Câştigător
| validana a răspuns:

Mda.Este o situatie dificila.Incearca sa te gandesti la ceea ce crezi tu ca este pentru binele meu.Parerea mea este ca ar trebui sa ii explici actualului prieten despre ceea ce crezi despre relatia voastra. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu acesta cat mai repede, daca tu crezi ca relatia voastra nu se mai poate schimba in bine! Ar trebui de asemenea sa il cunosti mai bine si pe baiatul cu care te-ai intalnit de curand! Nu uita ca aparentele inseala! Analizeaza situatia cu mai multa atentie si fa ceea crezi ca este mai bine! Mult noroc!

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cine sare dupa mai multi iepuri nu prinde niciunul. Tu sti cel mai bine care ar fi baiatul potrivit pentru tine si nu e bine sa te joi cu dragostea, daa te joci cu focul te poti arde...gandeste-te bine ce vrei sa faci si alege unul dintre ei, daca il alegi pe prietenul tau atunci intrerupe orice legatura cu pretendentul; daca in schimbi crezi ca ar fi cazul sa inchei relatia cu iubitul tau actual atunci spune-i sincer ce simti si ce iti doresti si incearca sa fi cu pretendentul. Dar gandeste-te bine sa nu iei o decizie gresita, ca s-ar putea sa regreti apoi pasul facut.EU asa ca sfat, te-as sfatui sa ramai cu cine esti ca nu se stie cum e celalalt si nu se stie ce relatie ai putea avea cu el;
Gandeste-te bine si asculta-ti inima in primul rand.

| SweetPrinces a răspuns:

E clar ca finul nu prea cauta o relatie serioasa sau poate cauta dar sa simtit tradat e normal sa nu iti mai rasp.la mes, dar totusi daca tu zici ca a dat dovada de maturitate cred ca ar trebui sa stea de vb cu tine cat se poate de serios nu? aici e vina ta, tu trebuia sa ii spui de la inceput adevaru si poate nu se ajungea aici poate intelegea si astepta pana rupeai orce legatura cu actualul asa cred eu, acum ai rabdare sa ii treaca suparare pe tine, nu il mai stresa cu mesj. daca chiar vrea ceva serios si tine la tine iti va mai da o sansa. dar eu zic totusi sa stai de vb cu actualul poate nu e ce crezi tu poate te iubeste enorm dar nu vrea sa iti arate ca poate tio iei in cap happy asa cred multi, ok te pupic si bafta multa