| 1libercugetator1 a întrebat:

Sincer cat de importanti sunt banii intr-o relatie?

23 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Limita bunului simt: ea nu ajunga sa il intretina

| CrazyTeenager a răspuns:

In functie de cata importanta le dai tu.

| Vix999 a răspuns:

Uite la mine cel putin lucrurile stau asa : este de preferat ca barbatul sa aiba macar cat am si eu. Daca are mai putin, sa nu fie diferenta prea mare.
Am incercat faza cu : dragostea primeaza si nu....nu a mers si nu ma vad iar in postura de a intretine un barbat pentru ca incet incet imi pierd respectul pentru el daca vad ca e impiedicat si nu e in stare sa faca bani si vine la mine cu mana intinsa big grin
Eu sunt de parere ca barbatul trebuie sa faca macar putin mai multi bani ca femeia (atat pentru faptul ca o familie cu 2 venituri echilibrate este mai linistita cat si pentru respectul lui de sine).

| neutrino a răspuns (pentru Vix999):

Felicitari pentru raspunsurile tale date astazi, si nu numai.

| Vix999 a răspuns (pentru neutrino):

Ma inclin stimabile :* Multumesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Ce ai face daca partenera ta ar contact a un virus iar acesta nu se poate trata decat in strainatate?

| blueheart a răspuns:

50% dragoste-50% bani happy. Nu e o gluma prea buna,dar cateodata banii conteaza. Si nu pentru ca vrei sa-ti cumperi lucruri, imbracaminte si pentru a putea trai linistiti, sa nu mai ai grija zilei de maine. Sa poti creste un copil asa cum trebuie, sa poti ajuta si pe altii daca ai mai mult. Intr-o relatie cea mai importanta este dragostea dar cand intervin greutatile, nu toti sa stiu sa lupte pentru a trece peste ele si renunta. happy

| IndiferentXD a răspuns:

Banii sustin fericirea!

| MihailLucky1990 a răspuns (pentru IndiferentXD):

Uniori...ceea ce mentine cu adevarat fericirea este iubirea, conversatiile intre parteneri si increderea...

| Labyrinth a răspuns:

Depinde de ce fel de relaţie e vorba, cum sunt cei doi. Pentru mine contează destul de mult, dar nu atât de mult încât să dau cu piciorul unei fete care-mi place şi nu are destui bani câţi vreau eu.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Labyrinth):

Pai ar fi culmea sa vrei sa te intretina ea... poate vrea si fata unul cu bani

| Labyrinth a răspuns (pentru Necunoscut112):

De ce să fie culmea să mă întreţină ea? Doar fetele trebuie întreţinute, sau ce?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Labyrinth):

Nu e o regula thinking dar ma intreb ce femeie ar vrea sa-si intretina partenerul? daca gasesti una esti norocos happy

| Labyrinth a răspuns (pentru Necunoscut112):

Dacă o femeie iubeşte un bărbat o să poată să-l şi întreţină (că tot ziceţi voi că nu vă interesează partea financiară, dacă băiatu' e sărăntoc şi iubirea e mare care ar fi problema?). Nu e vorba de noroc sau nu, dar chiar nu prea pricep de unde asta cu întreţinutul. E ca ideile ălea, băieţii trebuie să fie tunşi periuţă că altfel nu-s bărbaţi, nu trebuie să poarte cercel / pierce că e de fete, el trebuie să zică primul că o iubeşte, etc. Nişte căcaturi.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Labyrinth):

Mda,am deviat de la subiect. intrebarea era:"cat de importanti sunt banii intr-o relatie?".eu zic ca ca sunt importanti, indiferent cine-i face:femeia, barbatul sau ambii happy

| pursisimpluAlex a răspuns:

Sunt fete care prima oara nu se uita la un baiat cum arata, cum se poarta se uita la cati bani areoh go on si sunt fete care te plac asa cum esti. deci depinde de fiecare cat conteaza.

| AdrianoB a răspuns:

Banii nu ar trebui sa fie importanti deloc intr-o relatie. Ar trebui sa va sustineti si la bine si la rau, indiferent de situatie si de probleme.

Dar, multi traiesc dupa motto-ul:
"Banii n-aduc fericirea...dar o intretin" happy

Intr-un fel, e cam asa...pentru ca, daca nu ai bani mai deloc si ai numai necazuri din cauza asta, rar merge o relatie, apar certuri, discutii, fetita pune ochii pe un barosan ca sa duca o viata mai buna s.a.m.d

Daca ai bani pentru o viata decenta, atunci grijile dispar si va puteti iubi fericiti pana cand saracia va va desparti happy

| DITO a răspuns:

Raspunsul este in functie de varsta si de ce gasesti: http://blog.dito.ro/articole/cati-bani-cere-o-fata-ca-sa-stea-cu-tine/

| 1libercugetator1 explică (pentru DITO):

E blogul tau? foarte bun articolu

| DITO a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Da. Multumesc big grin

| MihailLucky1990 a răspuns:

Sincer dupa parerea mea intr-o relatie 17% mai important este iubirea si increderea...