| Rei12 a întrebat:

Sincer sa fiu nu știu cum sa va explic asta mai bine ca să înțelegeți, ma masturbez de 3 sau 4 ani și în ultimul an o fac de 2 ori pe zi. Stiu ca e excesiv și efectiv începe sa ma doara penisul, nu știu cum sa fac sa ma las sa nu mai fac, ma doare tot mai tare. Mi-e frica sa nu fi pățit ceva deja și nu le pot spune părinților, zic sincer, am 17 ani, ce ar trebui sa fac spuneți-mi va rog?

Răspuns Câştigător
| MihaiDimitriaBianca2020 a răspuns:

Buna! Și eu masturbam la fel că ține( chiar daca sunt fata). O facem de 2 ori pe zi. Eu că să îmi iau gândul de la masturbare, am decis sa fac mai mult sport, sa ies cu prietenii pe afara, sa mă joc jocuri video. Eu așa am reusit sa scap de chestia asta! Dacă te doare penisul, trebuie sa vb neapărat măcar cu tatăl tău, nu cu mama, dacă nu te simți confortabil. Ii spui tatălui tău, cum sta treaba, pentru că el trebuie să te intelaga. Nu cred că tatăl tău nu s-a masturbat la tinerețe. Și îi spui tatălui tău, sa mergi totuși la un consult. Sper că te-am ajutat! Vacanță plăcută în continuare!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sa te innarmezi cu rabdare si da te lasi definitiv de madturbare. Vei observa ca totul va fi bine, nu vei mai avea durerile de care vorbeai mai sus.

| Teo29 a răspuns:

Fa un sport de echipa zilnic, fa efort foarte multi si nu vei mai simti asa nevoie de mare sa te autosatisfaci

Răspuns utilizator avertizat
| TitoJacksana a răspuns:

Din păcate, nu te poti lasa, doar daca nu te gandesti la femei goale si porn