| tinutzamariutza a întrebat:

Sincer vorbind nu-mi place sa vorbesc pe tema "sexului" am 18 ani si nu am avut niciodata relatii sexuale,sincer vorbind mi-e teama, spuneti-mi e normal?

13 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Bunahappy. sincer, nu are ce sa fie anormal, cand o sa intalnesti persoana potrivita o sa simti. nu e un tipar format, ca trebuie sa iti incepi viata sexuala la 13-17-18 ani. o incepi cand te simti pregatithappy. cu cat mai tarziu, cu atat mai bine din toate punctele de vedere, parerea mea. happy
numai binehappy

| mona a răspuns:

E mai mult decat normal, toate se intampla la timpul lor

| Alexandru0007 a răspuns:

Da,e normal.nu esti pregatita.ai alte preocupari.foarte bine.

| persseuss a răspuns:

Da,si nu trebuie sa te gandesti la sex ci la dragoste, nu mai sta cu gandul acolo fa o cand te simti tu pregatita si cel mai important cu persoana potrivita
sper ca te am ajutat

| tinutzamariutza explică (pentru persseuss):

Pursismplu deja 4 ani ma intilnesc cu prietenul meu, cred ca e si normal ca el doreste acest lucru, dar eu sincer inca nu-s pregatita.

| persseuss a răspuns (pentru tinutzamariutza):

Fa o atunci cand te simti tu pregatitta

| Azre a răspuns:

E normal, nu ești încă pregătită psihic, te documentezi, vorbești cu partenerul și așa începi să capeți încredere în tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Liliana1981 a răspuns:

Nu esti pregatita inca. Mai asteapta.

| justgabriela a răspuns:

Sigur ca e. Trebuie sa faci acest pas cand esti pregatita!

| cicika a răspuns:

E destul de normal sa fii asa speriata, si as spune ca e bine pentru ca fetele la 14 ani trebuie sa-si piearda dintii nu virginitatea! Nu te panica!

| Razvann97 a răspuns:

Nu este normal avand in vedere varsta ta. Este total normal, nu ar trebui sa-ti fie teama. Ai iubita? Nu trebuie sa-ti fie teama, esti la varsta normala pentru a intretine relatii sexuale. Mai nou copiii fac asta la 14-15 ani.

| Georgeflorin a răspuns:

Daca faci sex e binewinking