| An0n1m94 a întrebat:

Singuratatea e cea mai rea....stau zi de zi si urmaresc aceasta categorie vazand povesti in care desi unii au probleme in relatiile lor macar au pe cineva....am 21 de ani nu am avut o prietena pana acuma pentru ca, probabil in primul rand pentru ca sunt urat si dupaia probabil pentru ca sunt timid.....acuma o sa veniti sa ziceti normal ca nu ai cum sa ai o prietena daca nu le abordezi...pur si simplu nu pot... daca stau fata in fata cu o fata si ea se uita la mine instant imi retrag privirea de pe fata ei pentru ca nu vreau ca ea sa vada, sa se uite la fata mea si sa vada ca sunt urat
Evident sa scapi de asta se poate doar prin exercitiu da cum sa exersezi cand nu sunt in stare nici sa ma in ochii unei fete?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o chestie de logica ce patesti tu, oamenii urati au parte de gagici faine dar nu de durata indelungata, singuratatea va fi un stil de viata peste cativa ani numai ca acum incepe sa se faca cunoscuta

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca tu nu iti acorzi incredere, cine crezi ca o va face? fiecare om este frumos in felul lui.
Dar daca tu te dispretuiesti, asa vor face si cei din jurul tau.
Incearca sa fi comunicativ/indraznet/popular.
Stai de vorba cu fetele, fa glume cu ele
Daca tu te inchizi in carapacea ta, asa te vei obisnuii...
Incurajeaza-te singur si un pic de autosugestie nu strica!
O zi bunahappy

| RAY a răspuns:

Pe naiba e cea mai rea cea mai rea e tradarea,dezamagirea,suferinta da nu faptul ca stai singur e dramatic, faza cu fizicul da conteaza foarte mult ca arati daca esti urat nu te plac fetele asta e adevarul, daca esti inalt poate ai o sansa,daca esti sarac,urat,mic de inaltime frate fetele nu vad sufletul tau, poate ca esti baiat bun,cuminte, timid bun de calugarit dar ele vor un baiat opusul a ceea ce am scris eu acolo, ai probleme si cu frica cum naiba sa nu te uiti in ochii ei doar nu te manca, contacul vizual foarte important si in lumea barbatilor, esti timid nu-i nimic fa-ti prieteni si vorbeste cu ei, daca tu stai in zona ta de confort nimeni nu te va baga in seama sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu gandirea asta nu te ajuti cu nimic.Suntem, foarte frumosi, frumosi, simpatici, uratei, urati, foarte urati. Nu putem alege noi din pacate. De ce trebuie sa te consideri facand parte din cea mai rea varianta. Faptul ca te consideri urat, nu inseamna ca toti te vad astfel. In plus nu exista numai fete frumoase, nu trebuie sa te uiti in ochii unei miss.In prumul rand schimba-ti opinia despre tine insuti, si atitudinea, si vei vedea ca va fi mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai, ma, ca am glumit.

Pui prea mult pret pe treaba asta, asa suntem noi, intotdeauna ni se pare ca ce au ceilalti e darul lui dumnezeu si ca noi suntem cele mai ghinioniste fiinte din univers. In realitate noi comparam intotdeauna vietile noastre cu ale celor care par sa o duca mai bine decat noi si oferim propria interpretare asupra realitatii. Relatiile si sexul nu sunt chiar atat de satisfacatoare pe cat iti imaginezi tu. Da, e o situatie neplacuta dar in niciun caz nu e ceva atat de important. Un copil somalez nu a pus niciodata mana pe un telefon sau un indian nu a manacat niciodata la MEC. Fiecare om isi doreste ce nu poate avea in acel moment si tanjeste dupa ce au altii pentru ca din exterior pare o binecuvantare. Nu lasa treaba asta sa te defineasca, nu e un capat de tara, concentreaza-te pe lucrurile pe care trebuie sa le faci acum. Va veni si momentul tau, stai linistit, fetele se maturizeaza cu timpul si incep sa nu mai puna atat de mult accent pe aspect, ci pe atitudine si trasaturi.

Si singuratatea nu e chiar atat de rea, sa stii. Suferinta din dragoste si frica sunt de 100 de ori mai rele. Relaxeaza-te, nu te mai consuma atat si lasa lucrurile sa-si urmeze cursul, vei vedea ca se vor aseza de la sine.

| TPUuser199 a răspuns:

Imi dau seama ca este greu, cand stima de sine este scazuta! Nu te mai desconsidera! Da-ti silinta si vorbeste cu o fata! 1) Nu te omoara.
2) Nu are ce alt rau sa iti faca.
Insa, ai grija cu ce fel de fata te incurci. Si da, cum a spus si @PanaDeIdei69 nu este chiar usor sa fii intr-o relatie, insa iti creste inima cand stii ca cineva te iubeste. Nu e ceva rau ca partenera/partenerul sa fie geloasa/gelos (cu limite), deoarece de aici denota ca te iubeste cu adevarat! (sau, in unele cazuri apare si posesivitatea). Incearca sa iti gasesti o fata pe gustul tau, si vorbeste cu ea! Incearca sa comunici pe retele de socializare mai intai, dupa da-i intalnire! Dar sa nu vorbesti cu ea si sa te uiti in alta parte ca va trage alta concluzie! (Cum ca ar fi ca este plictisitoare, urata si ca ai iesit cu ea dar tu te uiti dupa altele.) Bafta!

| WolfGhost a răspuns:

Da.sala iti face fata mai frumoasa.pt ca prin transpiratie elimini si toxinele din organism big grin
E frumos ca esti inalt happy mie de exemplu imi plac baietii inalti.Si asta e preferinta fetelor in general big grin

| An0n1m94 explică (pentru WolfGhost):

E un avantaj minor ca sunt inaltwinking daca esti urat la fata numai conteaza ca ai nu stiu ce inaltime

| anonim_4396 a răspuns (pentru An0n1m94):

Nu stiu in Romania dar se poate gasi acele "grupuri" cate te invata sa flirtezi. cauta si tu pe google daca aia asa ceva la tine in oras. ca altfel nu prea ai sanse. degeaba esti inalt daca nu esti frumos sau macar sa ai "vrajeala" in tine

| PanaDeIdei69 a răspuns:

-_- ce-i care-s intr-o relatie de-ai stii cate probleme au -_-,si ce? eu n-am vreo ''relatie'' si eu citesc zi de zi povesti dintrastea,da nu mi se pare ''interesant'' sa ai o relatie, doar sa te chinui ca nu stiu ce geloasa ca nu stiu ce nu-i convine, mai putine probleme.

Sa fi single, e cel mai tare.
Nu trebuie sa imparti ceva cu iubita pentru ca n-ai o iubita.
Sunt atat de multe probleme cand esti intr-o relatie.
Dar cand esti single, esti liber mai. faci chiar ce vrei.
Dar cand esti intr-o relatie.
Vine gelozia si alte chestii..si nu mai poti face ce vrei tu...

| An0n1m94 explică:

Stiu

| Alternocrazy a răspuns:

Tu te-ai limitat la faptul ca "nu pot si gata". Nu gandesti corect, prieteni, ia zi ceva de genul " Bai, dar eu asta pot, de ce insa nu o fac?", incearca sa fii si tu un pic mai rau. Raspunde un pic mai urat fetelor, nu te purta ca cu narcise cu ele, pentru ca te iau de fraier si asta ramaiwinking Iar in pivinta faptului ca crezi ca esti urat - ia trage baiete o fuga pana la sala. Fa muschi si vezi cum totul se porneste de la sine. Insa cel mai important e anturajul de prieteni ales.

| An0n1m94 explică (pentru Alternocrazy):

Sala asta iti face fata mai frumoasa? Ca eu nu cred

| Alternocrazy a răspuns (pentru An0n1m94):

NU baiete, eu asta am spus-o cu alt sens. Faza e ca fetele nu se uita doar la fata, ci si la corp. Daca ai corp frumos ai mult mai multe sanse, in plus cand frecventezi sala incepi sa ai incredere in tine. Pur si simplu du-te, si nu mai uda perna naoptea pentru ca esti urat.winking