| nyoentox2002 a întrebat:

Cum imi pot da seama ca ma place o fată?
Sa va povestesc ce s-a intamplat acum o saptamana!
Este o fata din oras pe care o stiu doar asa pe Facebook,ea era in spatele meu si prietena ei o astepta si in timp ce o astepta a trecut pe langa ea si a zambit,nu am vazut-o atunci foarte bine la față, dupa ce am venit de la scoala i-am dat mesaj prietenei ei din spatele meu și am intrebat-o daca ea era cea din spatele meu si zis ca da si ca sa vezi ca dupa cateva zile am primit cerere de prietenie pe Facebook de la fata care mi-a zambit dar nu stiam sigur daca era ea si m-am gandit sa ii dau mesaj si am intrebat dacă ma cunoaste si o zis ca de multe ori m-a vazut. Si i-o spus ca i-am dat mesaj prietenei ei si am intrebat-o care prietena si ea a zis Monalisa si dupa am intrebat-o:Tu esti fata care a zambit si a zis ca da si dupa am intrebat-o de ce si ea a zis pentru ca sunt dragut si am mai inceput sa vorbim, am mai incercat sa vad daca ma mai pot intalni cu ea spre drum spre scoala si m-am intalnit si i-am zis bună si a doua oara cand ne-am intalnit fata in fata, am zambit unul la altul.Mereu ma gandesc :,, Oare mă place sau poate nu.
Am zis poate da pentru că mi-a zambit si am zis poate nu pentru ca nu prea raspunde asa la mesaje, ori ma mai lasa asa cu seen!
Si azi mi-a trimis mesaj prietena ei Monalisa si a spus ca Larisa vrea sa fie cu mine si nu stie cum sa imi spună si am zis ca nu cred, ca poate visez.
Eu am 18 ani si ea are 16.
Problema este că stau cu o frică ca nu stiu cum sa procedez cand ma intalnesc cu ea, ca nu am avut niciodata o relatie si primul sărut.Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Prea mult de citit. Nu mai citeste nimeni romane in ziua de astazi. Cu scuzele de rigoare, tu major ea minora, nu prea merge sa iti dam sfaturi. Sorry.

| PuieMonta2002 a răspuns (pentru GdX):

Ea are peste 16 ani, legal poate face si sex cu ea

| nyoentox2002 explică (pentru GdX):

Si ce daca ea e minora? nu sunt singurul sa stii, nu trebuia sa comenteze si dadeai scroll, Diferenta de 2 ani nu e mare, 18 cu 16 e perfect, fetele de varsta mea nu se uita dupa mine, se uita si ele dupa baieti mai mari ca e si normal ca fetele sunt mai mature decat baietii de varsta lor, O fata din clasa de la minr cand avea 14 ani o fost impreuna cu unul de 19-20 de ani, asta da diferenta de varsta, tu nu prea stii nimic.Una e diferenta de 2-3 ani si alta-i de 5-6-7ani+

| alexalx1234 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mature pe dracu. Aia care la 14 ani a fost împreună cu unul de 19-20 de ani e o distrusă însetată de p**ă.

| nyoentox2002 explică (pentru alexalx1234):

2-3 maxim 4 ani diferenta mai merge dar 5-6-7 ani diferenta e prea mult

| RxTx a răspuns:

Cerei bani pentru chirie si spune-i ca nu stii sigur cand o sa poti sa ii dai inapoi
Sa te astepte pana la salariu sa te a gajezi
Ca nu ai ce sa mananci
Si daca se executa si baga fara sa ii ceri 200 euro in mancare de la kaufland pe care nu iti cere bani
Gata inseamna ca te iubeste

| cristimihailov a răspuns:

Sa nu mai gandesti.
Sa te duci si sa vorbesti.
Intrebi despre ea, las-o sa vorbeasca.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca te place, dar lasă emoțiile, poartă-te natural ca nu se întâmplă nimic deosebit într o relație, va întâlniți, vorbiți despre treburile voastre, pur și simplu cum faci și cu alți amici, lucrurile pot evolua în timp sau nu dar încearcă nu ai nimic de pierdut, și dacă nu o sa meargă vei capătă experienta și tot va fi un folos

| Nemessys a răspuns:

Sa știi ca îți poate zâmbi și de politețe

| nyoentox2002 explică (pentru Nemessys):

Nici nu ma cunostea macar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi tu ești virgin, nu îți dai seama că acea tipa, mai zâmbește la fel și cu multi altii.
Nu doar cu tine. Că nu e nimic special la tine. Nici un tip nu e special. A zâmbit pentru că e atrasa de tine și vrea p4la.
Atât timp cat nu ai abordat-o direct când a început să-ți zâmbească. Ești la fel că mulți alții care nu au curaj sa o abordeze. Și se folosesc de Facebook și altele.

Să înțeleg că ai fost atât de fricos încât nu ai abordat-o direct când a început să-ți zâmbească și ai intrebat-o pe prietena ei, nu pe ea, tipele au 2-3 categorii de tipi, a observat ca, îți e frică că doar nu e proastă, știe asta și ea nu trebuie sa ii spui tu, acum ar vrea sa mai i-a vrea două întâlniri de la tine și o să se lase ceva mai greu până să zicem ai sa-ti faci tu curaj sa faci sex cu ea.
Mentalitatea ta cum că, gata ți-a zâmbit te place, nu e sănătoasă, daca îți zâmbește vrea sex de la tine. E atrasa, dar nu are cum sa te placa, pentru că nu te cunoaște.

Tipele iti dau cu vrăjeală. My friend. Pentru că, vor sa fie băgate in seama.