| anonim_4396 a întrebat:

Sotul meu m-a inselat anul trecut in vara cu o fosta colega de-a mea! Au avut o noapte romantica la hotel, mi-a marturisit el pentru ca cica i pare rau de ceea ce a facut ca si ca el ma iubeste si a fost o nebunie de-a lui... asa mi-a zis. Nu mi-a zis de noapte romantica dar banuiesc dupa cum mi-a povestit de aceea noapte. De un an tot la asta ma gandesc. ce sa fac sa uit? ca deja simt ca o iau razna atata ma gandesc acest lucru. Ma gandesc oare cum s-a simtit cu ea? oare s-a simtit mai bine ca cu mine? Noi santem tineri inca eu am 31 de ani si el 32. Aratam bine amandoi, si ne simtim bine cand facem sex sau dragoste si tot timpul ma doreste si-mi zice ca ma iubeste, dar degeaba, eu nu mai am liniste tot cu gandul la aialalta sunt? ce sa fac sa uit? Noi suntem impreuna de 13 ani eu cu sotul meu si ne iubim si acum suntem ca la 20 de ani. Ce sfat imi dati? multumesc

17 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

E grav daca va iubiti si acum ca la 20 de ani, lucrurile trebuie sa evolueze, nu sa stagneze. Daca e la fel ca la 20, inseamna ca nu prea ati facut nimic in plus ca sa va apropiati.
Tu esti ca bunica'mea care zice :"Eu l-am iertat dar nu o sa uit niciodata!"laughing Daca nu uiti, nu ai iertat.
Daca ii placea mai mult cu cealalta, ramanea cu ea, nu cu tine.
Nu inteleg cum e asa de bine pentru tine cand faci dragoste daca te gandesti la ea, dar na...
Daca tii neaparat sa nu te mai gandesti la ea si nu poti altfel, nu esti in stare sa te bucuri de prezent, poti sa incerci si tu cu unul sa vezi cum e si o sa te gandesti la el si nu la ea.Sentimentul tau o sa fie insa acelasi, chiar mai rau decat acum...

| Dizzydizz a răspuns:

Pai gandeste-te doar ca a fost o aventura
daca el o iubea pe cealalta acum era cu ea.
Simtete bine ca pe ea doar a regulat o dar s-a intors tot la tine
Si dc? pentru ca te iubeste

| irina20 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, nu mi-a trevut chiar de tot.
Concentreaza-te pe voi, gandeste-te ca daca nu te iubea/dorea nu ar mai fii ramas cu tine, daca cu cealalta se simtea mai bine nu renunta usor la ea.
E mare lucru sa recunoasca ce si cum, da dovada ca-i pare rau si ca ar fi dorit sa nu se intample. Iubiti-va, fii sigura pe tine, pe voi.Si daca ai intrebari, spune-i-le. Spune-i ce gandesti si ce te "doare".
BAfta!

| madagascar a răspuns:

Eu personal l-as fi parasit in momentul in care as fi aflat, nu ma intereseaza scuze patetice de 2 lei, urasc genul asta de barbati care au senzatia ca pot fi iertati pentru lucruri care nu se fac, el a jurat cand s-a casatorit cu tine in fata lui Dumnezeu si a lumii intregi niste lucruri, asa ceva nu se iarta, si sti de ce:pentru ca nici el nu te-ar ierta daca l-ai insela si pentru ca nu e moral. mie mi-ar fi scarba sa ma m-ai culc cu el dupa ce s-a culcat cu alta, de ce nu te-a dus pe tine la hotel sa-ti ofere o noapte romantica? Inca ceva daca sta cu tine si nu a ramas cu aia, e logic ca pe tine te are pe acte, tu esti mereu acolo, sa-i gatesti, sa speli, sa faci curat si sa te culci cu el si inca ceva cu tine o face gratis si cand are chef

| paramore a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu replica:''daca o iubea pe ea nu mai statea cu mine'', eu sunt de parerea ''daca ma iubea pe mine nu se ducea cu ea''. nu zic ca nu te iubeste, nu mi-as permite niciodata pentru ca nu sunt in masura sa judec, zic doar sa ai grija, poate momentul ala a fost o criza trecatoare... daca in perioada aia nu mergeau lucrurile intre voi sa zicem(sa zicem)ca e de inteles dar dk totul mergea bine poate ar trebui sa iti pui un? mare... dar daca ai decis sa il ierti incearca sa o faci in adv sens al cuvantului, adica nu te mai gandi la asta

| paramore a răspuns:

Daca o vei face u el se va supara foarte tare...ca asa fac barbatii, mereu sunt ei victimele situatieistraight facesi din ce spui u...cred ca nu te merita asa ca mai bine las-l balta, inteleg ca poate fi greu dar oriqm iti este greu sa traiesti cu ideea asta, ca o va face din nou

| Goofy77 a răspuns:

Naravu din fire nare lecuire

| DrPedobear a răspuns:

Gabriela a pus punctul pe "i". Asa ceva nu prea este de iertat, mai ales in situatia voastra. Singurul motiv pentru care ai mai ramane cu el este pentru binele copilului de care ai mentionat intr-un alt post. Restul este pierdut, mai ales increderea ta si decat sa-ti tocesti nervii cu tot felul de inchipuiri mai bine l-ai confrunta si i-ai spune tot ce te framanta pentru a scapa de aceasta povara. Mai mult ca sigur o sa-ti gasesti linistea daca alegi calea asta, sau plateste-i cu aceeasi moneda, ai putea sa iesi cu niste prietene undeva, sa flirtezi, sau sa te duci "la mare" laughing desi s-ar putea sa-ti faci rau tot tie.
Daca s-a intors la tine nu inseamna neaparat ca te iubeste, poate a facut-o de frica de a ramane singur, deoarece femeia aceea avea deja pe cineva, sau din obisnuinta.
Intai spune-i tot ce te deranjeaza si pune-i intrebarile care te macina si apoi dupa ce primesti raspunsurile poti sa decizi ce ai de gand pe viitor.

| ina88 a răspuns:

Ce se intampla o data poate nu se mai intampla niciodata, dar ce se intampla de doua ori...se mai intampla...Acuma tu stii.

| mary_5801 a răspuns:

Sa incerci sa-l ierti. daca el singur ti-a spus, a fost din cauza remuscarilor, adica ii pare rau. a fost doar o aventura si atata vreme cat pe tine nu te neglijeaza, si spui ca te doreste, nu vad dc ar trebui sa te framanti.este sotul tau, nu unul pe care l-ai intalnit in vreun bar.nu incerca sa ii mai aduci aminte, el pe tine te iubeste si ti-a dovedit-o. pune-ti intrebarea:daca se simtea mai bine cu ea, cum de s-a intors la tine? se simte mult mai bine cu tine, si iti arata asta. daca e vreo consolare, tu ramai o doamna, ea este o tarfa.nici nu exista grad de comparatie intre tine si ea.nu ar trebui sa fii nelinistita din cauza unui nimic.pentru ca asta ramane ea:un nimic in fata ta si a sotului tau.pentru ca tu ai ramas si ea a disparut din peisaj.

| Shinen a răspuns:

Buna.
Inainte de toate, gandeste-te la ce s-a intamplat in acea noapte. Nu cred ca ar fi bine sa pui capat relatiei dupa 13 ani impreuna.
Si daca s-a intors la tine inseamna ca te iubeste cu adevarat. Poti sa incerci sa uiti de cealalta femeie daca poti desigur. Vorbeste cu sotul tau deschis fata in fata si va sfatuiesc sa nu va despartiti dupa 13 ani. 13 ani am eu, nu stiu daca am dat chiar asa de bine sfatul nu stiu daca e bine sa iei in considerare sfatul unui copil...de 13 ani.
Oricum: Succes!

Belinda

| fiore a răspuns:

Las-o asa, a gresit omul sau nu-i satisfaci tu toate problemele sexuale?

| maryangel a răspuns:

Stiu ca te simti tradata de persoana pe care tu o iubesti atat de mult! Daca sotul tau a avut curajul sa-ti marturiseasca asta inseamna ca te iubeste si ii pare rau. Daca se comporta frumos si nu ai motive sa crezi ca ar mai gresi incearca sa uiti si sa lasi la o parte trecutul, e mai bine pentru amandoi. Poate aveti si copii, un copil v-ar uni si mai tare. Iarta si bucura-te de viata alaturi de sotul tau.Nu te ai gandi la trecut pentru ca nu faci decat sa suferi si sa-ti amarasti viata.Stiu ca nu e usor sa treci peste asa ceva, dar gandeste-te la iubirea sotului tau pentru tine.Nu are rost sa se destrame o casnicie din cauza unei aventuri pe care in mod sigur sotul tau o regreta.Atunci cand te simti tradat ajuta mult si rugaciunea.Sa fii fericita!

| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

NU POT CREDE cite femei accepta ideea de a mai sta cu unul ce tocmai le-a inselat! Nu-i de ajuns ca barbatii au reusit sa va convinga ca dumnezeu este barbat Acum v-a convins ca este perfect OK ca EI sa frece tot ce misca Iar voi sa va bateti intre voi, damn it! incredibil

| debotenerte a răspuns:

Si daca nu-marturisea ca a avut o aventura? erai fericita ca si inainte, sunt secrete care nu se afla niciodata...in orice caz daca a fost vulnerabil si a cazut in mrejele acelei femei inseamna ca a avut un punct slab?
nu se poate insela doar pentru a insela a avut un punct debil care o fi acela? AVIZ FEMEILOR! la fel se poate intampla si invers...
pentru a se hotari sa mearga la hotel i-a trebuit un timp sa se gandeasca spoate in acel timp te-a pus pe tine la incercare si asta poate l-a impins sa mearga mai departe pentru ca TU ai cazut la acea proba...e probabil sa nu te mai insele niciodata si sa fiti fericiti...
a gresi e omeneste ...si sa fim seriosi cate femei si-au inselat barbatii dar nu au avut curajul sa marturisesca?'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ar fi sa umblu cu cite un pai in gura de cite ori am facut-o m-as infinge in mod sigur sa iau in gura un balot. Ce naibii mai te lasi ofuscata de o timpenie? Mergi inainte cu el.

| ramona_8487 a răspuns:

Mentionez! nu este prima data cand ma inseala s-a mai intamplat de cateva ori in astea 13 ani si l-am ierteat mereu, dar acum parca nu mai pot sa uit. Cred ca eu fac inapoi! si dupa aceea i zic cum a facut si el.