| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Sper ca aveti rabdare sa cititi pentru ca e o poveste mai lunga. Dau funda:d.Am fost in vacanta la matusimea pentru 2saptamani(am plecat de la mine din oras sa uit de fostul prieten care m-a parasit si pe care inca il mai iubesc) si acolo am cunoscut un baiat mai mic cu 2ani decat mine(eu am 15ani). La inceput nici nu l-am bagat in seama(desi am remarcat ca avea ochii verzi exact ca fostul meu) dar el a inceput sa ma ude sa se bage in vorba cu mine etc.Am jucat adevar sau provocare si o fata l-a pus sa ma pupe pe obraz dar a refuzat.Mai apoi varamea mai mica si cu inca o prietena(ambele aveau 12ani) m-au rugat sa facem niste poze(eu cu baiatul respectiv) ca sa le arate unei fete mai mici care il teroriza pe D.(baiatul respectiv) ca il iubeste si mai stiu eu ce.Toate bune si frumoase, am facut pozele(tinandu-ne de mana, imbratisati) si am plecat.Seara varamea(care e si cea mai buna prietena a lui) mi-a spus ca el ma place dar nu am crezut-o si pana la urma i-am zis sa-i dau id meu sa rad putin de el.Seara am vorbit la telefon, si mi-a zis ca ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am spus ca ma mai gandesc.Pana la urma am zis ca hai sa ma combin asa cu el la misto poate il uit pe ex-ul meu si am facut prostia sa-i zic asta si lu varamea.La doua zile ne-am intalnit si el la inceput a fost indiferent nici nu m-a bagat in seama si l-am intrebat de ce la telefon a zis ca ma place si a zis ca a zis si el asa la misto.Mai apoi am mers in mall(el era timid si varamea radea de el si-l alinta fatalau) si pana la urma si-a facut curajul sa ma ia de mana.Ne-am plimbat tot orasul de mana si seara el tot vorbea cu varamea prin semne si ea striga la el,, pup-o fatalaule" si pana la urma el m-a pupat pe obraz si m-am enervat si l-am pupat eu pe gura.Ne-am pupacit toata seara(nu french) si seara am mai vorbit putin la telefon si urma sa ne vedem a doua zi(ziua in care eu plecam pe la pranz). A doua zi ne-am intalnit si cand stateam pe banca m-a intrebat unde e fostul meu iubit(eu ii zisesem ca eram despartita de doua saptamani) si daca sunt sanse sa ma impac cu el(am presupus ca si-a dat varamea drumu la gura ca ink il mai iubesc pe ex si ca cu D m-am combinat la misto). Mai tarziu varamea radea de noi ca,, ne pupam ca doua babe" si el mi-a zis ca nu stie sa sarute si eu m-am oferit sa-l,, invat" dar a iesit o porcarie totala.Cand a trebuit sa plec ne-am imbratisat si i-am dat nr etc.Am plecat si cand am ajuns acasa el nu era pe mess. Ex-ul(pe care repet il iubesc) s-a bagat in vorba cu mine(asta dupa doua saptamani) si mi-a zis ca ell a tinut la mine dar ca nu putem fi impreuna pentru ca asta ar insemna sa se certe cu fratemiu(=cel mai bun prieten), dar totul s-a terminat cu o cearta in toata regula(cu injuraturi si un NU VREAU SA MAI VB NICIODATA din partea >lui)Acum faptul ca am vb cu exul m-a derutat mult(mi-am pus la status Chiar daca st cu el t iubi p tine si cred ca a vzut ori el ori varamea status). Am vb cu el dar a pretins ca e ocupat ca e la cineva acasaa si ca n poata s vb.Nr lui sa-l sun nu-l am si acum am inteles ca e la tara la bunici...si varamea la fel deci n pot sa intreb de el.As vrea sa fiu cu el(cu D.) pentru ca mi se pare simpatic dar ink nu simt nimic pentru el(cand m-a sarutat nu am simtit ca atunci cand ma sarutam cu ex-ul). Cum as putea sa lamuresc situatia?(in cazul in care stie ca-l iubesc pe ex)Nu vreau sa-l fac sa sufere pentru ca stiu ce aiurea e sa suferi, dar nu-mi place nici relatie la distanta(nu prea am incredere in el si de fapt nici in mine n-am incredere ca nu ma impac cu ex-ul/sau ca nu-mi gasesc alt iubit la mine in oras). Vroiam s merg la toamna sa-l vad.
A doua problema suna cam asa.MAi demult vorbeam cu varamea despre ce baiat ii place etc si mi-a zis ca-l cheama Dragos(pe baiatul pe care-l place). Dupa ce am vb cu Dragos(prietenul meu) a zis ca e vb de un alt baiat cu acelasi nume.Am intrebat-o de n ori daca il place si mi-a zis ca nu ca nu m-ar fi ajutat sa ma combin cu el daca il placea.IN prima seara cand am vb la tel prietenul meu a zis ca n place p amandoua la fel(p mine si p varmea). Eu l-am impins de la spate sa se combine cu varamea si a zis ca nu o place ca vrea sa fie cu mine.Cand vorbeam la tel zicea mereu ca e dor d noi(eu+varamea). Dup ce am plect eu el a invitat-o pe ea sa mearga cu el la bunicasa dar ea a refuzat. Ea nu stiu daca il place ca il considera un prieten bun. CRedeti ca se plac reciproc? Sau decat el o place? CE ziceti?

Răspuns Câştigător
| FreeStyle_6834 a răspuns:

Sa stii ca nu aveam ce face si m-am apucat sa citesc istoria asta a ta, mi-a luat ceva timp daar am facut niste concluzii, ala mai mic cu 2 ani decit tine nu e serios, nu poate intra normal intr-o relatie, stie numai s-o inceapa dar cind se incepe parte mai serioasa idee n-are ce sa faca, de ex-ul tau nici nu stiu ce sa zic dar il respect deoarece pretuieste mai mult prietenia decit dragostea (aici vb de frati-tu)fara suparari, sper ca ti-am dat ceva idei, in orice caz asta e parerea mea despre istorioara ta! succese in continuare

9 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Nu am zis ca vreau sa fiu cu Dragos. Pur si simplu imi place sa am iubit cand ma duc la matusimea sa scap de plictiseala.Pe ex il iubesc dar stiu ca nu o sa mai fim niciodata impreuna.Nu vreau sa ma cert cu Dragos si mai ales nu vreau sa il las lu varamea(m-as simti aiurea sa stiu ca ea e cu tipul pe care eu l-am invatat sa sarutelaughing). As gresi daca as fi cu Dragos dar mi-as gasi un prieten la mine in oras de care el sa nu afle? Daca ma place cu adevarat nu vreau sa-i rup inima si sa-i zic ca nu am tinut niciodata la el.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Complicata poveste, zau! Eu sunt de parere ca intre voi nu poate exista dragoste! sunteti prea mici pentru iubire.Cum sa te combini cu unul de 13 ani? Fi serioasa te rog! Relatia voastra nu va avea nici un viitor.Si...eu cred ca prietena a vrut sa te faca geloasa, Nu are cum sa tina la el...mai ales ca e timid.DECI:vedeti-va de treaba. Draga Dewutza te sfatuiesc sa-ti vezi de scoala, ai timp de dragoste si la urma urmei o sa gasesti pe cineva si din orasul tau (dragoste la distanta nu exista) te-am pupat si baftahappy funda?

| Zady a răspuns:

Mda

| paramore a răspuns:

Deci, in primul rand, asta se intampla cand te joci cu copiioh go on
si e clar ca verisoara ta il place pe baiatul ala, doar ca nu vrea sa recunoasca, asa ca mai bine te dai pe margine... el nu stiu dk o place, dar ea mai mult ca sigur

| andrei a răspuns:

Esti paralela cu dragostea adia nu inteleg cum poti sa te pupi cu unu pe care nu il iubest sau care abia il cunostilaughing dar baieti de 13 ani nu stiu ce e iubirea si cam cred ca vroia sa se laude si ca ii placea doar de corpul tau:p

eu zic sa iti vezi de scoala sau alta treaba adica o sa ajungi o... daca continui asa

| Bianca_2742 a răspuns:

Poi mah prima parte nu stiu mi se pare ca adica eu una nu mas cb cu unu cu 2 ani mai mic decat minehee hee ca nu stiu nu crd ca pot dar daca nul iub si il iub inca pe ex-ul nu cont (asa crd) iubirea vn cu timpul si cu varata daca baiatului ii place de amandoua sau daca a invitato la bunicasa probabil ca ii place de eawinking

| TEIRAU a răspuns:

Ai ceva timp pentru net, ai scris ceva, nu am mai citit atat din clasa a 5-a laughing derutanta problema, nu ai personalitate deloc, daca fostul ti-a zis-o in fata ca nu mai are kef de tine cum ai mai putea sa-l primesti inapoi? acu' nah, nu sunt in masura sa dau sfaturi. relatiile la distanta chiar nu tin. daca v-ati vedea macar o data pe saptamana ar fi altceva [cu Dragos asta pe care l-ai numit "D" si la sfarsit i-ai dat numele laughing ] stai vreo 3-4 zile fara sa iei leg cu vreounu, si vezi apoi pe care ai vrea sa-l auzi. daca tot pe ex il vrei, problema tah...am facut si eu alegeri proaste, la tine ink sunt "copilarii". poate iti e de folos opinia mea... ai grija ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine roaga-te sa te ajute Dumnezeu sa fii cu cine vrea El. Cu baietii despre care ai scris e pierdere de vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva mai scurt cu toate ca e bune