| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Sper sa nu îmi dati hate dar e nașpa cand faci sex, adica cand te dezvitginezi?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei, in majoritatea cazurilor cam toate fetele virgine care NU au practicat niciodata masturbarea intravaginala inainte de a ajunge in momentul in care urmeaza sa intretina primul lor contact sexual real, cel al dezvirginarii, de regula se confrunta cu aparitia si prezenta unor dureri care pot fi de la foarte mari la insuportabile. Povestile cu pregatirea vaginului pentru a putea fi penetrat in mod foarte usor si lipsit de durere printr-o simpla intretinere a unui preludiul foarte lung si o umezire ''perfecta'' a vaginului, sunt simple aberatii si povesti hilare care pot fi spuse unor copii retardati. Pentru a fi dezvirginata intr-un mod catusi de cat acceptabil, ''pasarica'' trebuie sa fie pregatita din timp, prin practicarea metodei de masturbare intravaginala cunoscuta sun denumirea de ''degetica''. Multa sanatatea

| Alexandrionelu a răspuns:

Presupun ca e nașpa sa te "dezrginezi" cu haite.

| Fabyana307 a răspuns:

Mai clar, adică cum? Ce vrei sa spui?

| Viorel703 a răspuns:

Nu e, e puțin dureros dacă te ia ușor iar după simți o plăcere mare. Dar e recomandat să te dezvirginizezi cât mai târziu adică mai aproape de 18 ani, altfel vei avea unele probleme cu ciclul și nu-ți va plăcea

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Viorel703):

A dar am auzit ca doare destul de tare cand o faci

| Viorel703 a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Nu doare asa tare dacă te ia ușor. Dacă e unu nebun si ti-o da tare, atunci da, va durea mult

| orail a răspuns:

Daca nu ai practicat pettingul inainte, doare fff tare.

Cei care spun pe aici ca ni doare asa tare, nu stiu ce vorbesc.