| dan_2834 a întrebat:

Spuneti-mi ce sa fac! Sunt cu prietenul meu de aproape 8 luni.In ultimul timp l-am cam mintit si nu mai are incredere in mine ca la inceput...Ideea e ca nu vreau sa il pierd, mi-am dat seama de asta si am hotarat sa fiu sincera cu el si sa nu il mai mint deloc.Insa acum si daca zic adevarul el crede ca mint.Se supara din orice. Ce sa fac? Spuneti-mi! Ce sa fac? Il iubesc foarte mult.Imi e frica sa il pierd pentru ca nu stiu de ce sunt in stare sa facsadCum sa fac sa ma creada? Simt ca nu mai suport! Ast sfaturi... fundita

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci decat sa te bucuri ca nu s-a despartit de tine definitiv si ca inca mai vorbeste cu tine.Trebuie sa nu il mai minti si sa ii acorzi tota atentia ta, doar astfel cu timpul va avea din nou incredere in tine.Stiu ca iti este greau dar nu ai ce face, gandeste-te ca este normal sa fei suparat pe tine si doar asa se poate descarca, oricum daaca nu te-a parasit si inca mai vorbeste cu tine tot mai ai sanse sa ii demonstrezi ca esti in stare sa te schimbi si ca il iubiesti! Baftaaa

| dan_2834 explică:

Va multumesc:*Asa o sa fac!happy

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Pai daca lái mintit de mai multe ori.cam are dreptate.sad
Cred ca in timp isi va recapata increderea in tine.Dar daca chiar iti doresti trebuie sa ii dovedesti mereu ca tu ai incredere in el..., sa nu il mai minti si sa il faci mereu sa aiba incredere in tine.Incearca atunci cand poti.sa ii demonstrezi ca este asa cum spui tu ca nu il minti. Iar daca te iubeste, o sa aiba iar incredere in tine. Dupa parerea mea o relatia fara incredere.nu poate rezista multhappy
succes.te pup:*

| yellowalien a răspuns:

Banuiesc ca stii povestioara aceea cu Petrica si lupul... Din pacate asa se intampla mereu.
Daca ai calcat stramb deja de multe ori, iti va lua foarte mult timp si rabdare sa il convingi ca te-ai schimbat. Va trebui sa-i oferi mereu dovezi si sa fii foarte foarte sincera cu el. Mi se pare normal sa fie mereu suspicios; tu n-ai fi?
Oricum, ai mare grija sa nu il mai minti DELOC de acum inainte si poate ii vei recapata increderea. Sper ca intamplarea aceasta ti-a fost invatatura de minte!

| lavyutzuu a răspuns:

Buna Alexa, si eu am fost in situatia in care te afli tu acum si eram la fel da am reusit sa trec peste.
In primul rand va trebui sa discuti cu el cu calm sa incerci sa ii spui cum sau cam petrecut lucrurile in ultimul timp.
In al doilea rand si cel mai important lucru este sa ii arati tu ca trebuie sa aiba incredere in tine ca la inceput.incearca sa ii dovedesti ca vrei sa aiba incredere in tine.iti urez succes sa poti sa ii castigi increderea din nou