| ĄŇÐİ a întrebat:

Spuneti-mi niste poezii de dragoste compuse de voi :X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| adu_1447 a răspuns:

Daca intri la mine pe blog o sa gasesti cateva :)
De ex: http://simply-deea.blogspot.com/2010/10/oare.html
http://simply-deea.blogspot.com/2010/09/nimic-fara-tine.html

Astept si cateva preri pe acolo, daca iti plac, sau nu :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zambetul curat privind adanc in ochi pot sa cer…
Dar nimeni nu vreau sa imi dea vreodata mai mult decat ofer
C-ar insemna sa vreau mai mult si nu imi pot permite
Sa-ti spun sa faci un compromis si gandul meu sa uite

Din egoismul omenesc nu pot nicicand sa culeg placere
Caci eu stiu cum e sa daruiesti fara a putea a cere
Si am dat in dar iubire mi se spunea ca e ceresc
Dar cand in schimb primeam nimic, plangeam ca-i omenesc

Si am suferit mai mult decat un om pe umeri poate duce
Dragostea am simtit-o prin durere si nu prin gustul dulce
De multe ori am zis ca o sa trec peste si am si trecut
Dar cel mai greu este sa trec peste ultimul sarut

| Alexandru_Varga_1972 a răspuns:

Te iubesc te doresc cu tota inima mia cand ma gandesc la tine parca as pluti pe un nor pufos si frumos ca tine cand te vad numa pot aptine sama topesc dupa tine eu mi-as dori sa fiu cu tine cand iti aud glasul parca canta ingeri la harpe eu nupot sa traiesc fara tine ca tu esti iubiria vieti mele osate iubesc mereu tuiesti inima mia inconjurata de flori fara tine langa mine inima mia este stra punsa de o sa giate oste iubesc mereu si la bine sila greu

| Alexandru_Varga_1972 a răspuns:

Eu sant un baiat carel se numeste feri si chantecul asta il de dic unei fete forte speciale Calina te iubesc te doresc cu tota inima mia cand ma gandesc la tine parca as pluti pe un nor frumos ca tine cand te vad numa pot aptine sa numa topesc dupa tine eu mis dori sa fiu mereu cutine cand iti aud glasul parca canta ingeri la harpe tu esti iubiria veti mele eu fara tine nu pot trai fara tine pentru ca te iubesc si tuesti inima mia inconjurata de flori fata tine inima mia este in punsa de o sagiata calina osate iubesc mereu