| незнакомкa123 a întrebat:

Spuneti-mi va rog de la ce mi-a aparut vergeturi rosii pe fund?
Si cum pot scapa de ele?
Ajutati-ma, dau funda.

Răspuns Câştigător
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Umm. Din pacate de vergeturi nu se mai scapa. Vergeturile reprezinta craparea pielii fie ca te-ai ingrasat, fie ca esti in dezvoltare si ai pielea ft sensibila. Eventual poti folosi creme dermateutice care sa mai ascunda din ele. Dar tot vor ramane sub forma unor cicatrici alb-rozalii. Stiu pentru ca si eu am. :/

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile sunt crapaturi ale piele, in general aparand de la luatul in greuatte foarte mult, intr-o prioada scurta de vreme.
Din pacate, nu poti scapa de vergeturi, si nu se poate face nimic sa dispara ele. In timp ele devin albe si nu se vor mai vedea atat de puternic.
Dar poti prevenii sa faci mai multe vergeturi, prin hidratrarea corpului cu apa, cam 2 litrii/zi si exercitii fizice pentru a mentine elasticitatea pielii.