| Sara2 a întrebat:

Stau si ma gandesc daca o avea alta prietena, inainte ieseam in fiecare seara totul era bine abia astepta sa ma vada, de 11 luni de zile asa era, ba mergeam la el ba el la mine ba ieseam in oras, acum vreo 2 saptamana mi-a zis ca a pierdut 27 mil, si tot timpu spune de atunci ca nu are bani, ok l-am inteles dar nici nu mai vine sa ma vada acasa, rar 1 pe saptamana, de multe ori nu raspunde la tel, sau imi spune "am treaba" si apoi ma suna la 1-2 noaptea si imi spune "pai am adormit", eu am presentimentul ca iese cu alta care il suge de bani, inainte mereu avea bani, si acum imi spune ca nu mai are nici de tigari, oare o fi gasit vreo "diva" care sa-i fi luat mintile? si in plus de toate ma evita, asa mi se pare

2 răspunsuri:
| princess_9789 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii mai analizezi putin comportamentul. Apoi pune te in oglinda si vezi daca ceva s-a schimbat in rau la tine.
Daca ti se pare ca din partea ta lucrurile au stat ok, cred ca cel mai bine ar fi sa iesiti la o cina romantica, sa il faci sa zboare un pic, apoi sa iti expui sentimentele, trairile in fata lui, uitandu te adanc in ochii lui.
Fii calma si expuneti cu siguranta in glas si in acelasi timp cu caldura punctul de vedere, dar fara sa il intrebi direct:MA INSELI. Sa ii dai de inteles ca lucrurile s-au racit si nu stii cine si cum a gresit. Sper ca totul sa fie bine.
Sincera sa fiu, varianta cu DIVA nu poate fi exclusa, insa tu draga mea, pentru demnitatea ta fii fericita ca nu esti una dintre ele si mandra pentru ca nu ai inselat. Tot respectul. Sa auzim numai de bine. Daca are o problema financiara, fii alaturi de el si sustine-l.happy o seara buna!

| ademiki a răspuns:

Intreaba-l daca si-a gasit pe alta si zii sa iti zica cat de sincer poate ca asa suferi mai mult. Sper sa iti fie de ajutor sfatul meu.