| marius_6457 a întrebat:

Stau si ma intreb oare Dumnezeu le da de toate la cei care m-au facut sa sufar la cei care si-au batut joc de mine si eu am trecut cu vederea pentru ca am iubit cu adevarat din tot sufletul a vazut Dumnezeu asta?

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Şi ştii de ce? Pentru că dumnezeu nu există!

| Razvan a răspuns:

Tot ce avem in viata asta material nu reprezinta nimic.La final nu ramai cu nimic din averi si cu niciunul dintre oamenii care ti-au facut rau sau din contra te-au ajutat.Singur ai venit pe lume, tot singur pleci indiferent cat bine ai facut si cat de bun ai fost in viata. E in legea firii sa credem ca noi reprezentam ceva static dar e doar o iluzie

| Elena1234456 a răspuns:

Viata e nedreapta, dar fii linistit.se intoarca roata happy.

| ÅñdRa a răspuns:

Mai devreme sau mai tz aceia care si-au batut joc de tine isi vor primi rasplatahappy
Dumnezeu vede tot si fiecare persoana isi plateste si rasplatahappy

| gheorghita a răspuns:

Stai linistita. timpurile lui Dumnezeu mereu sunt bune. El stie de ce le face pe toate si cu ce scop. nu realizezi pe moment dar cand trece timpul vei realiza si iti vei da seama ca in lucrul rau care l-ai patit era si un lucru bun. Tu ramai cum esti fi la fel de iubitoare si iertatoare. pentru ca aceste virtuti le are si Dumnezeu care l-ea dat si oamenilor. Vei primii inapoi tot ce ai dat. va veni si randul tau. nu fi dezamagita :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a spus sa iubesti doar cu inima si sa nu-ti lasi logica ametita de sentimente.