| acerr a întrebat:

Stiti ca sunt femei care au ajuns la varsta de 60.70, 80 ani si au declarat ca nu au avut orgasme.Una a spus ca isi aminteste vag ca ar fi avut vre.o 2, 3,altele au spus ca niciodata,au facut copii,dar ovulatia se creza si fara orgasm, Deci ce comentariu este de adaugat?
deasemnea multe femei au spus ca sotii lor nu au rostit niciodata cuvantul TE IUBESC,

12 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eh sad se mai întâmplă!

| acerr explică:

Grav!
Dr. Sherry Ross, un ginecolog din Los Angeles cu 25 de ani de experienţă, a oferit pentru „The Independent" răspunsurile la întrebările tabu despre orgasmul feminin, pe care majoritatea le evită
Care este cea mai bună modalitate pentru a obţine un orgasm? Cât de des ar trebui să am unul? Ar trebui să pot avea orgasm în timpul penetrării? De ce nu am avut niciodată un orgasm? – sunt întrebări auzite frecvent în rândul micilor grupuri de prietene, reunite la un pahar de vin.
Din păcate, a existat o istorie a „nedreptăţii de gen" când vine vorba de sex. Femeile au fost mult timp ignorate în ceea ce priveşte găsirea unor soluţii pentru disfuncţiile lor sexuale. Pe scurt, există 26 de medicamente aprobate pentru tratamentul disfuncţiei erectile masculine şi niciunul pentru femei. În mod evident, a fost acordată prea puţină atenţie preocupărilor sexuale ale femeilor, altele decât cele care implică procreerea.

Citeste mai mult: adev.ro/pbbpb5

| acerr explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Se mai intampla, dar o femeie maritata de 30 de ani si fara orgasme in decusul anilor, zau nu stiu cum putem cataloga situatia

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru acerr):

straight face

| RAY a răspuns:

Si tu duci lipsa?

| corbulalbrosu a răspuns:

Asa o fi. Nimic deosebit sau de bagat in seama. Sunt foarte multe femei care d.p.d.v. genetic chiar din nastere au nivelul libidoului extrem de mic sau chiar inexistent, fiind frigide sau chiar asexuale. Si cu toate ca au aceste metehne innascute majoritatea se casatoresc, din cand in cand mai intretin si sex si mai fac si copii. Ca doar asta le este menirea... genetica.

| acerr explică (pentru corbulalbrosu):

Hahah din cand in cand, bine zis
ai drepate! sau poate nu se iubesc prea tare... din pct meu de vedere o femeie indragostita vrea sex non stop, acum ar mai fi si varianta... ca multi barbati nu se abtin, ejaculaeza f repede,, nu sunt la in concordanta

| mihai69 a răspuns:

Ce e de adăugat? Sunt cam mulți purtători de penis ilegali...

| Andreeush a răspuns:

Există și astfel de persoane, însă majoritatea nu prea povestesc astfel de lucruri.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Deoarece in trecut, nu tuturor barbatilor le pasa de placerea femeilor lor. Ca si acum, de altfel. Sexul era facut doar ca sa isi satisfaca nevoile.
Si cu "declaratiile de dragoste", la fel. Femeia era considerata slava lui, care doar sta la cratita si creste copiii.

| acerr explică (pentru MademoiselleCosmina):

Asa este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E extrem de grav.
Sunati la 112 si spuneti-le tot.