| Anonima283 a întrebat:

Stiu ca am pus intrebarea asta de 100 de ori dar mai astept raspunsuri.
Cu o zi inainte de ziua ovulatiei, prietenul meu mi-a atins zona vaginala(nu a penetrat) cu capul penisului. A curs o picatura de lichid preejaculator. Stiu ca poate nu trebuia dar in 22 de ore am luat escapelle deoarece imi era foarte frica. E posibil sa fi ramas?(sunt virigina fizic)

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

Nu esti gravida si nu ai cum sa ramai decat daca ejacularea are loc in interior. happy
Raspunsul e : NU
stai linistita.
Funda?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu.

| 2EXA a răspuns:

A, si totodata nu te juca cu escapelle. Sunt niste pastile foarte foarte tari, si eu am fost nevoita sa iau, insa la fel ca tine, fiind prost informata, am luat-o degeaba si desigur nu as mai lasa pe altcineva sa faca aceeasi prostie ca mine.
Aceasta pastila se ia o data pe an [ asta in cazul in care mai vrei sa ai copii pe viitor]iti pot deregla foarte tare ciclul, o sa ai dereglari hormonale, o sa treci de la o stare la alta, etc.Deci nu recomand sa iei decat daca chiar e o urgenta si esti sigura 100% ca poti ramane.

| Anonima283 explică (pentru 2EXA):

Stiu, si eu am luat-o ca tine, am fost foarte speriata si am citit multe prostii pe net ca pot ramane. Oricum mersi de raspuns :*

| 2EXA a răspuns (pentru Anonima283):

Vaii stiu cum e =]] netul asta tot tampenii contine.