| qkzu a întrebat:

Stiu ca ea va citi aceasta intrebare,,,:p dar. cum pot scapa de frica si timiditate? astept :X

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Uneori e mai bine sa fii timid decat prea curajos...crede-ma! laughing
dar de frica, nu inteleg de cine sa iti fie frica? esti egal cu toti oamenii sub soare! laughing

| cristina a răspuns:

Lasa totul de o parte. gandeste-te ca nu-ti face nimeni nimic. trebuie doar sa te distrezi si in viata avem nevoie si de un pic de tupeu sa fim un pic intepati adica ca daca nu ne ia lumea peste picior.
stai linstit totul va veni de la sine.
merit fundita?
succes. pup

| anamisis a răspuns:

Hehee si eu patesc aceeasi chestie sunt ff emotiva si timida cand ma confrunt cu o situatie noua...de cand studiez psihologia am gasit niste tehnici de control emotional care ti ar putea ajuta si tie

| bigrobt a răspuns:

Eu vreo 3 ani incontinuu am cautat un raspuns la intrebarea aia, dupa mi-am dat seama ca nu pot.
depinde cat de grav e, daca nu ai mai mult de 18-19 ani e bine, inseamna ca iti trebuie un pic de practica si "confidence"
dupa ce depasesti 19 ani si vezi ca nu ajungi nicaieri inseamna ca sunt niste chestii mult mai profunde ( genetic, psihologic, ambiental, social) care iti determina un anumita stare de anxietate
ai putea sa te informezi mai bine dar daca te simti frustrat din cauza asta mai bine nu
o sa afli chestii care nu o sa-ti mai dea nici un sens vietii