| angelinthedark a întrebat:

Stiu ca niciodata nu poti fi sigur ca o persoana te iubeste... dar dupa parerea voastra care ar fi semnele ca cineva te iubeste? Voi cum va dati seama ca cineva va iubeste? Adica cum se comporta cu tine, cum iti vorbeste? Dau fundita pentru cine imi spune cat mai multe semne ca o pers te iubeste, sa imi face o lista cu cat mai multe indicii ca o persoana tine la tine, ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te iubeste cand:
e atent cu tine
iti cere parerea
ii este dor de tine
te alinta
incearca sa comunice cu tine
te asculta
te pune printre primele locuri din viata lui (caci primul sti ca e familia si propria persoana)
iti face cadouri
tine cont de problemele tale
iti declara iubirea lui
nu ii este rusine cu tine
tine cont de parerile si gusturile tale
isi planifica viata incluzandu-te si pe tine
iti arata ca te doreste
are deja o relatie cu tine
nu ti-a dat motive sa te desparti de el
e atent
e gelos
se supara usor daca nu ii faci mofturile dar nu se enerveaza ca altii
te respecta pe tine, viata ta si trupul tau.adica nu te preseaza
esti o persoana importanta pentru el... s. a. m. d

Desigur, asta e ce vad eu la prietenul meu si ce simt eu pentru el! Dragostea e ca la loterie, daca ai noroc te iubeste daca nu. tragi alt biletwinking

12 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Fiecare om iubeste in felul lui, daca cineva nu te iubeste cum vrei tu nu inseamna ca nu te iubeste.
Cel mai important lucru intr-o relatie in care exista sentimente, este, dp parerea mea, respectul, daca omul de langa tine stie sa se comporte, nu te jigneste si nu te face sa suferi din orice motive puerile, inseamna ca este o persoana matura care chiar isi doreste o relatie serioasa.
Felul in care vorbeste este important nu e normal ca omul d elanga tine sa te "repeada" adica sa iti spuna lucruri care dor.
Eu imi dau seama ca cineva tine la mine prin felul in care se comporta. Daca imi da atentie, daca ii pasa atunci cand am probleme, daca ma ajuta cu un sfatbig grin e acel om de care eu am nevoie.

succes!

| Anecherry a răspuns:

Buna, uita-te aici si ai sa te lamuresti:)
http://www.armonianaturii.ro/......04-articol

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Dupa parerea mea te iubeste daca:vrea sa petreaca cat mai mult timp cu tine, iti respecta deciziile, e tandru tot timpul cu tine, isi face planuri de viitor cu tine, iti face mici surprize cand nu te astepti, are incredere in tine si nu iti ascunde nimic, stie ce iti place si tine cont de asta si ar mai fi dar eu cred ca e important si ce simti tu adica, intuitia ta ce iti spune.

| RaluE a răspuns:

Well, cam greu...fiecare se manifesta cum il duce mintea. Dar, de obicei te alinta, iti spune ca te iubeste, este atent cu tine (nu ma refer la cadouri), face orice ii sta in putinta sa va vedeti; mie mi s-a intamplat sa-mi planga la telefon dupa o cearta big grin.
Este tandru cu tine, te asteapta daca nu te simti pregatita, iti jura iubire...mnoh, sunt multe. La mine cam astea au fost.
happy

| alice_5598 a răspuns:

Paaaaithinking
este grijuliu, atent cu tine, vrea sa isi petreaca cat mai mult timp langa tine, este tandru, te alinta, iti spune ca te iubeste.big grin
in rest iti dai seama singura.
sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar fi multe:in primul rand daca persoana este mai timida, nu ti-ar spune-o in fata ci te-ar tachina, ar incerca sa fie mereu prin preajma ta, sa te faca sa razi, dar sa nu-ti spuna direct ca te iubeste sau ca te place. Daca persoana nu este timida, atunci vei observa ca tie iti ofera cea mai mare atentie, este tandru, grijuliu, vrea sa petreaca timp prin preajma ta, te asculta atunci cand ai nevoie, iti sare tot timpul in ajutor.Acum depinde si ce fel de persoana este, pentru ca fiecare isi exprima iubirea in felul lui. sper ca ti-am fost de foloshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai de unde sa stii asta sigur.risti si castigi smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E atent/a cu tine vrea, sa petreaca cat mai mult timp, iti spune cand te iubeste, te intreaba un lucru pe care nu-l stie, e atent cu tine, ii e dor de tine, te asculta, iti face cadouri, nu ii este rusine sa iasa in lume cu tine, e gelos/a, nu vrea sa se desparteasca de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am 16 ani si ma topesc dupa un baiat ce ar trebui sa fac, daca acel baiat place o alta fata si nu pe mine?

| CarolinaSandu a răspuns:

Fiecare persoana iubeste in felul sau! De obicei o persoana daca te iubeste, cedeaza in toate sau te accepta asa cum esti, dar intotdeauna va incerca sa te schimbe.Barbatul e greu de inteles. Te poate iubi, dar niciodata sa nu ti-o spuna si mai rar sa ti-o arate. Te iubeste, dar in acelasi timp te raneste. Poate sa se poarte frumos cu tine, sa-ti ofere atentie maxima, cadouri, mingaieri, dar sa nu te iubeasca si intr-o zi sa plece.Nimeni nu poate sa-ti spuna daca te iubeste sau nu, doar tu iti poti da seama de acest lucru. Daca tu-l iubesti si el stie si simte asta, atunci daca este o persoana care se respecta, nu te va rani.

| Soryna_6212 a răspuns:

Eu zic ca daca cineva te iubeste arata prin urmatorul fel:iti spune ca te iubeste, isi lasa prietenii pentru tine, iti spune ca ii e dor de tine, te alinta, iti cere parerea, nu e distant fata de tine, te asculta, nu te face sa seferi, iti cere mereu parerea si multe altele...