| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca o sa ma condamnati...Nu vreau decat o parere.
Am 41 de ani si inca nu am reusit sa gasesc o fata asa cum ar fi fost de dorit!
Trebuie sa recunosc ca fetele din ziua de azi sunt putin cam perverse,.
Aveti cumva vreo idee cam cum ar trebui sa reactionez fata de ele?

14 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Poate esti tu prea pretentios si/sau prea timid.
De ce trebuie sa reactionezi intr-un anume fel doar pentru ca asa te sfatuieste cineva?
Fii tu insuti, socializeaza mai mult, si undeva o fi si cineva pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce are daca cineva te, 'condamna'?
Asta e doar in mintea ta amice. sunt altii care si-or gasit, dupa varsta ta.

Cum ti-ai dori sa fie?
Explica, nu prea are rost sa generalizezi.
"sunt putin cam perverse" - daca ele sunt intr-un fel cu tine, sa stii ca reactioneaza in acelasi mod in care tu te comporti cu ele, sa zici despre fete ca-s perverse inseamna ca tu esti perv, intr-un fel, depinde fiecare fata/femeie poate vedea ce-i mai bun sau ce-i mai rau in tine.

| Sofer a răspuns:

Nu ai gasit-o pe cea potrivita happy cum nici eu nu o gasesc.

| Patronu1 a răspuns:

Ești virgin la 40 de ani versiunea reala. Ști, se spune ca noi suntem ca o jumătate de sfera, iar ca să fim compleți trebuie sa ne găsim și jumătatea cealaltă. Dacă nu crezi în prosti de astea se găsește mereu o gagica care se te ajute contra cost, depinde dacă cauți o relație de lunga durata sau o aventura de o noapte. Bafta!

| Mosotti a răspuns:

Daca arati bine fizic, ai sanse mari si iti vei alege din cele ce te plac, vine sa la sine, tu daca esti sociabil, deschis, civilizat, imbracat decent (atat, nimic mai mult, ca nu se culca cu hainele tale ci cu tine la o adica), ajunge. In ce sens sunt perverse? Nu ai nevoie de alea, si daca nu si nu, stai asa, aia e, ca e mai rau cu una nepotrivita. Mai cauta.

| Mosotti a răspuns:

Daca esti virgin la varsta asta (tot atat am si eu 41), inseamna ca nu arati corespunzator ca sa atragi fetele inca de pe la 16-17 ani! De atunci trebuia sa ai, sa simti priviri, gesturi ca te vor. Daca e problema doar sa gasesti una de calitate dar ai succes la ele, este altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă nu îți găsești jumătatea, încearcă două sferturi. Sau poate te-ai născut întreg dacă nu îți găsești jumătatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc destui care is singuri la 40+ ani, deci nu e ceva "ciudat"
In cazul tau insa tind sa cred ca fetele te evita din cauza mentalitatii tale, mai precis faza conspirationala gen Emil Strainu rolling on the floor.

| Bizon95 a răspuns:

1. (mai ales la varsta aia) trebuie sa iti doresti cu adevarat (daca ai ajuns sa nu mai ai *nevoie* atunci e foarte greu sa mai ajungi sa iti doresti cu adevarat)
2. (mai ales la varsta aia) trebuie sa fii dispus sa faci compromisuri (si asta e greu, chiar greu)
3. trebuie sa fii stapan pe tine (asta e important la orice varsta cand e vorba de fete)

| johnbucuresti a răspuns:

Mergi la curve
esti prea urat sau prea zgarcit cand au venit perversele la tine sa iti ceara sa le cumperi o masina sau sa le duci la mare sau sa le dai bani tu ai fost cel mai zgarcit om de pe planeta te-au invatat mamica ta ca femeile iti mananca banii si tu i-ai strans tare in fu
ca sa nu tii ia femeile

fraier

ia cumparati tu un aparatament sa vezi cum toate perversele sar pe tine sa stea la tine

a nu esti capabil sa iti cumperi un apartament pentru ca toti banii care i-ai strans cum te-a invatat mamica ta sa nu ii dai pe droguri bani fete si bautura nu iti ajung sa iti iei un aparatament

nu e problema inchiriaza un apartamnet fate ca e al tau ofera cazare gratuita pentru 2 studente
o sa vina o sa stea cu tine in apartament
si o sa vezi si tu cum e cu fetele

vezi ca studentele sa fie din republica moldova

dar tu nu o sa ma asculti ca esti un fandosit zgarcit care lucreaza programator sclav la oracle care nu stie sa faca nimic alt ceva de cat sa fie sclav
care nu a incercat in viata lui sa faca propiile liui afaceri care nu a dormit pe strazi care nu a luat-o de la capat si care nu a ajuns sa aiba zile in care sa castige 400 lire pe ora si sa isi permita detoate care apoi iar sa se duca de rapa si care sa o ia de la zero sa mance 50 grame de parizer pe zi si o jumatate de paine
care nu a riscat in viata

incerca sa traiesti ca daca mergi asa prin lucruri sigure
nu o sa rezolvi nimic
incerca sa te depasesti si sa inveti sa faci ceva cu mana ta fara sa mai depinzi de un patron

trebuie sa devii tu personal patron de patiserie
patron de cofetarie si angajezi tu perverse
si le oferi salariu mai mare la alea care se pervertesc cu tine

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

John, ai raspuns cum nu se poate mai nasol, insulti, acuzi fara sens. mudo a atras perverse pentru ca nu a fost placut pe bune, asa ca s-au adunat doar alea de slaba calitate care ar sta cu cineva pe care nu-l plac, ca unele de calitate nu ar ajunge sa incerce o relatie cu cineva pe care nu-l place. Din pacate asta este. Repet, conteaza si caracter, respect, atitudine, dar dupa fizic. Asta este. Prietenul meu are 40 de ani dar arata f bine, el niciodata nu s-a lovit de vreuna care sa vrea sa stea cu el din interes desi culmea nu are deloc o situatie buna si nici studii superioare. Nu s-a ajuns sa zica ca nu stie ce sa faca ca nu a gasit ce trebuie, a venit de la sine totul.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu ce cusur ai, ca la 41 de ani nu mai esti demult perfect sau flacau in floarea varstei, sa ai pretentii.
Nici dupa atat amar de vreme, nu ai reusit sa aflii cum sa abordezi o femeie de 40 de ani?
Ori continui sa te dai la pitipoance?

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Am spus ce cusur are, fizicul inadecvat, stie f clar cum sa abordeze, cum sa se poarte, are si ceva in cap, precis, dar astea sunt inutile in absenta atractiei de inceput, ca femeia sa doreasca sa afle si celelalte calitati, si tu faci la fel ca femeie, daca vrei iti arat, ca nu mai vrei sa cunosti pe cineva care nu te atrage! Se da la piti ca nu are incotro.