| sheandhe a întrebat:

Stiu ca o sa sune ciudat. Dar mnaa. E un baiat pe facebook (partea asta e ciudata, ca e pe facebook.Nu vreau sa aud comentarii rautacioase )! Si acel baiat e super dragut. Imi da like-uri la orice poza postata sau status. Si eu fac la fel pentru el.Nu stiu ce sa fac. As vrea sa vorbesc cu el. Sa ma bage el primu' in seama? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoveYou7784 a răspuns:

Te înțeleg perfect! Și eu am pățit cam la fel cu un băiat. îmi dădea like la orice și mie mi s-a părut ca e drăguț baiatu' și mi-am făcut curaj sa îl bag în seama și acuma vorbim pana târziu și eu îi zic "piticut,, și el îmi zice "pitico,, și ne zicem aproape orice tot timpu' e drăguț cu mine :3 eu zic sa Îți faci curaj sa îl bagi tu în seama happy

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Sper ca, realizezi ca un simplu like nu inseamna nimic concret.
Daca i-ar fi placut de tine, probabil ca s-ar fi bagat de mult in seama, nu crezi?!

| Hakuouki a răspuns:

Conteaza? E doar pe facebook, nu te vei marita cu el acolo, dar vei ajunge sa ai mii de prieteni pe facebook, dar afara sa nu stii pe nimeni, mori pe facebook daca asta simti.

| blueheart a răspuns:

E alegerea ta...

| Blamely a răspuns:

Nu aștepta, probabil că și el vrea să vorbească cu tine însă nu știe cum. A dat semne că te-ar place, vorbeste cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Tony_Antoine_1996 a răspuns:

Ai putea sa ii atragi atentia cu niste postari care sa contina anume mesaje catre el pe care tu le simti. Dar in asa fel sa compui incat sa ii si atraga atentia, sa creada ca e si pentru el, dar si sa ii provoci la o convesatie. Eu tot timpul asa fac. Spre exemplu ai putea scrie, dau doar un exemplu:
"Astazi, o zi minunata, in care mi-am dat seama ca inima pluteste in aer pentru tine, dar pacat ca nu iti dai seama, ca in mine zace ce n-ai sa vezi decat cunoscandu-ma" Daca iti da like, pune un comentariu cu, mersi pentru like, sau pe chat, iar daca iti scrie el pe comentariu sau pe chat, incepeti conversatia. Deci, misiune indeplinita. Mult succes si daca e sa fie, sa va tina!