| anonim1232222222 a întrebat:

Stiu ca pare ciudat sa scriu asta aici...dar...am nevoie de ajutor.
Eram in pat cu prietena mea dezbracati si ea era si inca este virgina in sensul ca nu s-a rupt nimic. Am bagat penisul de cateva ori dar nu tot..cativa cm...dar am incetat din cauza durerii. Toata ziua am stat speriat si am cautat pe net..sunt sanse foarte mici deoarece n am ejaculat. Si am cautat si pe net calendarul cu perioada fertia si aparent eram in siguranta si acolo...dar tot mi-e frica. Credeti ca e posibil sa se fi intamplat totusi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Femeia poate sa ramana insarcinata doar in cazul in care in vaginul ei ajunge sperma in cele 4-5 zile situate inainte de ziua de ovulatie + ziua de ovulatie. Faptul ca himenul a ramas intreg denota ca nu s-a produs DEFLORAREA, insa prietena ta si-a pierdut virginitatea in momentul in care s-au atins cele doua organe sexuale. In concluzie daca tentativa de dezvirginare a avut loc in afara perioadei fertile a ciclului menstrual, atunci formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa stii ca prietena ta nu mai este virgina dupa actul sexual pe care l-ati avut. In ce priveste, sarcina numai un medic ginecolog poate sa spuna daca este sau nu gravida, dar nu acum, ci dupa circa 21 zile de la actul sexual.