| mihaisilviu87 a întrebat:

Stiu ca s-a discutat mult pe tema asta si probabil se va discuta mult timp de aici incolo.Este vorba despre felul in care unii privesc relatiile, adica, unii le privesc cu foarte multa implicare iar altii parca nici nu vor sa se implice.Mai concreta este urmatoarea situatie.Am fost cu o fata acum 5 luni, insa dupa o luna ne-am despartit.Am mai pastrat legatura doar prin telefon si mesaje, dar nu ne-am vazut.Acum o luna ea s-a hotarat sa ma vada, asa ca m-am dus sa vad despre ce este vorba.Ne-am intalnit iar ea mi-a povestit despre baiatul cu care a fost, ca s-a comportat urat cu ea, ca ii face scandal ca una, alta.Eu am ascultat tot ce a avut de zis, iar la sfarsitul intalnirii ne-am sarutat, fapt care mi-a trezit interesul din nou pentru ea.Ne-am mai intalnit inca o data de atunci, rezultatul final fiind tot asta.Insa timp de o saptamana nu am vazut-o deloc, insa vorbim tot prin mesaje, iar cand vreau sa ne vedem tacere totala.Stiu ca tine la mine prentru ca s-a despartit de respectivul din cauza ca m-am suparat pe ea. Ce ar trebui sa inteleg din "linistea asta" sau ce parere sa-mi fac? I-am luat cateva atentii care sa-i dea de inteles ca inca imi place de ea si ca as vrea sa ne impacam insa ea nu stie ce raspuns sa-mi dea. Voi credteti ca ar trebui sa mai continui sau sa o las balta?

Răspuns Câştigător
| elenaA_9063 a răspuns:

Pai, nehotararea la o fata (cel putin in cazul meu) inseamna ca nu ma intereseaza prea mult persoana in cauza dar n-am chef sa raman nici singura... Asa ca mai bine ai porni in cautarea persoanei potrivite pentru tine, in speranta ca alaturi de altcineva sentimentele tale vor fi impartasite.
Imi pare rau sa te dezamagesc, dar viata este scurta si trebuie sa inveti sa mergi mai departe cand vezi ca nu merge si ca nu esti apreciat la adevarata ta valoare. Ce-i al tau e pus de-o parte, asa ca nu te multumi cu frimituri. Nu e sanatos sa te imbeti cu apa rece. Daca o persoana tine cu adevarat la tine iti va dovedi asta.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai făcut deja mult prea multe. Chiar mai multe decât ar fi meritat. Nu de alta dar dacă e pusă în situaţia de a alege pe unu' care se comportă ca curu' cu ea şi tu care te comporţi decent cu ea şi chiar mai şi ţii la ea şi ea încă e nehotărâtă - înseamnă că nu-ţi merită deranjul.
Aş putea să-ţi spun să mai încerci, să te dai pe lângă ea dar... eu în locul tău aş lăsa-o baltă definitiv şi irevocabil.
Şi-aşa femeile-s mai mereu nehotărâte şi nu ştiu ce vor, de ce-ai vrea să stai cu una care e cam campioană la asta?!
Salut.

| Allexutsa_8314 a răspuns:

Ar trebui sa astepti sa vezi ce vrea ea, sa nu o fortezi, dar sa ii dai de inteles ca vrei un raspuns. Chestia cu sarutul... ok, frumos dar asta se intampla si din instinct pentru ca ati fost odata impreuna, "linistea ", cum ii spui tu, pune niste semne de intrebare dar... asteapta sa vezi ce vrea si ea.

Pup:*

| CNP a răspuns:

Eu zic ca ai facut destule si ca acum trebuie sa iei o pauza.Asteapta sa vina ea sa te caute si sa-ti spuna ca vrea sa fiti impreuna din nou, doar asa poti sa stii daca e interesata sau tot ce a facut a fost din alt motiv.

| mihaisilviu87 explică:

Au trecut cateva zile fara niciun fel de raspuns.Se pare ca va trebui sa merg mai departe pentru ca nu cred ca mai are rost sa mai astept vreo schimbare.