| AdelaElena20 a întrebat:

Stiu ca sexul anal e dureros! Am incercat dar nu pot! Ma doare, si nici nu gasesc o pozitie buna. Am incercat si cu gel de la Durex 2in1. Dar totusi cum ar trebui sa fac sa nu fie asa de dureros?

Răspuns Câştigător
| duchamp a răspuns:

In primul rand trebuie sa aveti un preludiu, sa te faca sa te simti bine, asta e cel mai important si sa nu uiti sa fi relaxata, cat de relaxata se poate. Apoi el trebuie sa fie excitat, la maixim ( sa fie tare ). si pe urma trebuie sa incercati sa o introduceti si sa folositi un lubrifiant!
Sper ca te-am ajutat :*

| AdelaElena20 explică (pentru duchamp):

Dar cand o facem el e excitat, eu sunt relaxata, mi-a mai spus cineva la fel, ca trebuie sa fiu relaxata, dar cred ca depinde si de pozitie.

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buă.
Poți să te superi pe mine dar nu mă intereaseză ce vorbe îmi arunci tu sau ceilalți: așa știi să te respecți, făcând sex anal?
Practicarea lui îți pune sănătatea în pericol: constipație cu diverticuli, rupturi de mușchi, hemoroizi, și chiar cancer colono-rectal. Nu te lua după filmele porno sau că așa vrea partenerul, dacă ai mai avea și alte orificii, pe toate le-ai "explora"?
Trezește-te!
Pa, pa.

| AdelaElena20 explică (pentru Legiuitoarea):

Eu nu jignesc niciodata pe nimeni! Dimpotriva vorbe bune sau rele eu le ascult/citesc si le iau in seama! si cu chestia aia sincer nici nu stiam ca poti sa faci asemenea "boli"! Mersi ca m-ai atentionat!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru AdelaElena20):

Bună din nou.
Nu te-am jignit dar te-ai expus unui mare pericol, și asta pentru ce? Că vrea el?
Mă repet, nu te respecți tu, nimeni nu te va respecta. Ține minte ce-ți spun.
Faci ce vrei, sănătatea ta este în joc, și poți lua și boli cu transmitere sexuală.
Ai atâta încredere în el... și mai este și soțul tău? Doamne... unde dracu l-ai găsit?
Pa, pa.

| underground05 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Trebuie sa existe cineva care sa.i deschida ochii! pwwwp

Abh
| Abh a răspuns:

AdelaElena20, pe langa pericolele expuse de Legiuitoarea, iti mai spun doua: incontinenta de materii fecale si prolapsul anal. Incontinenta anala, manifestata prin pierderea controlului asupra defecatiei, este considerata a fi provocata de injurii repetate la nivelul anusului, introducerea de obiecte de mari dimensiuni sau sex anal regulat - de unde rezulta dilatarea interna a sfincterului.
Vreau sa-ti spun ( din experienta mea profesionala) ca am vazut femei care veneau la consult ginecologic si pana ajungeau pe masa de consultatie aveau deja materii fecale in jurul anusului. Este jenant si este pacat sa te expui la asa ceva. Nici un barbat nu merita sa -ti pui sanatatea in pericol, chiar daca este sotul tau.

| AdelaElena20 explică (pentru Abh):

Va multumesc din suflet pentru sfaturile date! Eu am sa le iau ca niste lectii de viata dar si ca sfaturi prietenesti! Ati bagat un pic frica in mine si nu cred ca o sa mai practic asa ceva! In cazul meu e mai dificil pentru ca sunt casatorita cu acel barbat, voi nu intelegeti prin ce am trecut, a fost o mica curiozitate care nu sa desfasurat complet, am crezut ca fac bine dar ...si celelalte fete cred ca ia si ele la rost sfaturile pe care mi leati dat mie! Va pup!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru AdelaElena20):

Bună.
Învață-l să te respecte ca femeie, actul sexual să fie dus la rangul de artă nu de bătaie de joc așa cum încearcă el să facă. Cum îl înveți, așa îl ai în căsnicie. Și tu ai un cuvânt de spus.
Dacă el îți spune să stai în cap, tu trebuie să stai că vrea el?
Pa, pa.

| EuOO a răspuns:

Să nu mai încerci, în mama mea laughing

| Crimeea a răspuns:

Trebuie sa fii fff excitata,dar daca stai tot cu gandul ca o sa te doara,o sa te doara,cand faci dragoste,sex,uita de tot si de toate concentreaza-te doar la ceea ce faci atunci,asta daca poti si daca el stie sa faca asta suficient de bine,fara ajutorul lui nu merge treabatongue, relaxeaza-te, bafta

| AdelaElena20 explică (pentru Crimeea):

Faza e ca eu fac si incerc cu sotul meu! Am 20 de ani, si viata sexuala mi-am inceputo tot cu el. Poate ca stau si ma gandesc intruna ca o sa ma doara stau si un pic incordata. Poate inainte trebuie sa beau o sticla de spumant sa fiu relaxata! laughing mersi

| Crimeea a răspuns:

Legiutarea are dreptate,nici eu nu sunt de acord cu sexul anal,dar daca vrei poti incerca,nu cred sa mai vrei si altadata,tu faci cum crezi ca e mai bine pentru tine,barbatii nu inteleg femeia,ei doar vor si atat,consecintele nu-i intereseaza,dar fiecare face ce vrea cu viata lor, eu cred ca intr-o relatie ajunge sexul normal si cel oral, dar ei vor mereu mai mult

| CharissaJ a răspuns:

Da jos blugii happy iar pe urma bikini ca sa te poata penetra. P.S: Strange din dintiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti baiat inteleg.pai daca vrei sa nu te doara, o iei in gura.c.l e pentru alta alta treaba.dar daca nu ai scrisul frumos, treci la oral. oricum sa incerci in nari.am auzit ca e estraordinar.sau o prinzi sub brat si faci ca trenul.deasemeni dansul sarpelui e bun.dar nu toti il stiu.

| AdelaElena20 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata si nu intelegi nimic din cat se vede! Ar trebui sa iti vezi de treaba ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adela elena? uita-te la intrebarea lui Vans un pic mai jos de a ta.vezi ce i-am raspuns si mai discutam.in privat.nu te supara.

| AdelaElena20 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut, si scuzami rautatea dar si tu ai raspuns foarte urat ceea ce rezulta in ambele parti ca aparentele inseala! nu trebuie sa iti formezi o parere rea despre o persoana pe care nu o cunosti! parerea mea! Acu am inteles si unde am gresit!

| vijaiclaudiu a răspuns:

Fa cu cineva care nu are penisul mic si dupa aceea cu unul medi apoi cu unul normalbig grin