| justxenia a întrebat:

Stiu ca suna ciudat. dar as avea nevoie de niste pareri si m-am gandit ca mi-ati putea fii de ajutor...
V-ati aflat vreodata in situatia in care ati fost atras/a de o persoana mai in varsta decat voi, si pe parcurs chestia asta s-a transformat sa zicem in "obsesie" fata de persoana respectiva? La inceput am crezut ca este ceva ce va trece de la sine avand in vedere ca stiam ca nu va putea fi nimic intre noi. Apoi am intrat intr-o stare de confuzie totala si datorita lui. spun asta pentru ca desi totul se petrece doar in mintea mea, uneori de la un singur contact vizual ma facea sa cred ca poate totusi nu e doar in mintea mea. Aceasta faza prin care trec ma face sa am fel si fel de stari. spun ca trebuie sa renunt la ceea ca imi spune "inima" dar creierul in anumite situati nu prea are taria de ai face fata.

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E vina ta ca situatia nu se clarifica, Spune in gindul tau, asta simt si asta sint si du-te pe directie fara a da curs la interpretari si mai ales, ai grija sa nu interpretezi tu la rindul tau...

| mona a răspuns:

Mie mi s a intamplat acum cativa ani chestia asta dar...mi-am revenit

| GhettoTamplar a răspuns:

Da si am vrut sa ii iau baba de mana si sa o duc in Bahamas si sa raman singura cu el!

| Liviucu a răspuns:

Normal ca nu este normal. Daca e mai mare de 10 ani, hai... maxim 15, nu ai ce cauta in preajma acelui barbat. Sentimente de dragoste sau sa te simti atrasa sexual se ofera cu cap...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat aceasta in clasele mici, cu privire la o profesoara.
Exact ceea ce ai descris tu mai sus mi s-a intamplat. Dar, ca sa scap de aceasta obsesie, am folosit o tehnica, si anume, de cate ori imi venea gandul la acea profa, pricat de profund era gandul, nu il lasam DELOC sa zaboveasca asupra ei, ori de cate ori imi venea pe zi gandul la ea, astfel, in cateva saptamani, obsesia a disparut complet.
Trebuie o comvingere, o vointa de fier pentru acest lucru. happy

| Milayaa a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat asa ceva dar vreau sa-ti spun ca iubirea e un sentiment unic.e ceva normal. daca persoana respectiva e mai in virsta decit tine cu multi ani pai poate ar fi ceva dar daca vorbim concret Fa Ce Vrei! poti consulta o pretena sau mama
bafta happy :*