| Papushikathadidi a întrebat:

Stiu ca tot aduc vorbesc despre sex.
Dar ma ingrijoreaza faptul ca dupa ce am facut sex si am avut ciclu 2zile si a ejaculat in mine, a 3-a zi nu am mult.
Ar trebui sa ma ingrijorez pentru ceva? help me

Răspuns Câştigător
| LarissaLary189 a răspuns:

Daca erai pe perioada menstruatiei, atunci trebuia sa te ingrijorezi. Cel mai bine asteapta 3 saptamani si iti faci un test de sarcina, ori te duci la ginecolog. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Papushikathadidi explică (pentru LarissaLary189):

Eram pe perioada menstruatiei

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Contactele sexuale intretinut cu cateva zile (1-3) inainte de data pornirii sangerarii menstruale, precum si actele sexuale intretinute in timpul zilelor de menstruatie, NU influenteaza si nici NU pot modifica numarul zilelor de sangerare si nici cantitatea sau fluxul de eliminare zilnica a menstruatiei. In TOATE aceste zile chiar daca de fiecare data sperma este ejaculate in vagin, formarea sarcinii este practic IMPOSIBILA. Din acest motv NU trebuie sa ai nici cel mai mic motiv de ingrijorare. Multa sanatate!

| Papushikathadidi explică (pentru corbulalbrosu):

Dar atunci nu imi explic cum e posibil ca a 3zi sa nu am sangerari cu cantitate mai mare.cu o luna in urma nu aveam asa, ci regulat

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca a ejaculat in tine cu 5-6 zile inainte sa iti vina ciclul nu ai de ce sa te ingrijorezi ca nu sunt sanse de sarcina.

| Papushikathadidi explică (pentru MihaiNicu23):

Nu a ejaculat in mine inainte cu cateva zile, ci cand eram pe ciclu adica intre (1-3zile ) pe perioada menstruatiei

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Papushikathadidi):

Atunci sunt 0 sanse de sarcina.

| AlexSalling a răspuns:

Normal nu ar trebui sa te ingrijorezi pe perioada menstruatiei, dar ca sa fii sigura po-ti sa astepti 3 saptamani si sa-ti faci un test de sarcina. Vei avea certitudinea.

| Papushikathadidi explică (pentru AlexSalling):

Asa am sa fac

| Papushikathadidi explică (pentru AlexSalling):

Ma cam ingrijorez. Nu stiu de ce dupa ce a ejaculat in mine a doua zi nu mai am ciclu, iar cateodata mie foarte cald, mi se pare ca am sanii umflati putin, am mers la toaleta de foarte multe ori.dar poate numai mi se pare