| Michell0 a întrebat:

Străinii din țările dezvoltate ca Germania, Franța, Belgia, Oland șamd. susțin că femeile din România fac foarte puțin sport în comparație cu femeile din țările menționate...Un român i-a spus unui coleg străin că de fapt româncele aleargă doar când le fugărește/bate bărbatul laughing Acum serios...Și eu am observat că în Germania foarte multe fete/femei fac mult sport, chiar și seara când e frig afară văd fete care aleargă kilometri întregi, în echipamente speciale pentru alergare și m-a impresionat oarecum cât de mult iubesc femeile aici sportul. De ce la noi, în România, vezi foarte puține fete care să facă jogging pe stradă, să pedaleze, să joace fotbal etc? Nu le place sportul sau sunt româncele mai comode de fel?

Răspuns Câştigător
| AnotherAnswer a răspuns:

Fac și ele până se mărită...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e educatia romanilor, nu doar femeile, nici barbatii nu fac sport asa cum se face in alte tari. Ba chiar am auzit pe multi ca le e rusine sa alerge pe strada... ca se uita lumea ciudat la ei. Asta e mentalitatea

| RAY a răspuns:

Romancele sunt frumoase si slabute, rar una grasa sau urata

| Pool77 a răspuns:

Am vizitat si Austria si Germania si Ungaria.
Nu te supara, indiferent cat sport ar face o Germanca sau una din Austria, n-o sa ajunga ca femeile din Romania si Ungaria.
Bai tata, in Austria daca am vazut 1 din 10 care arata bine, ma jur, de Germania nici sa nu vorbim.
Degeaba compari tarile alea cu ale noastre, aici aproape toti se gandesc ce mananca maine sau din ce platesc chiria, haine etc. N-au bani, crezi ca le mai arde de sport?

| Pool77 a răspuns (pentru Pool77):

Ups "aici aproape toate**"

| Vanishgold a răspuns:

Tu ai văzut cât timp liber au alea? Cât muncesc femeile din Germania, Franța, Olanda? La ei in weekend e inchis tot, cel puțin duminica. Hai că în Olanda mai sunt deschise unele. Femeile alea au timp liber și totuși nu-l valorifică pentru că multe din ele sunt neîngrijite și arată oribil pe lângă românce. Femeile din România muncesc prea mult și sunt prea obosite ca să mai meargă să alerge pe străzi. Multe aleg mersul la sală pentru că e mai practic și mai simplu. Activitatea româncelor e cu mult peste cea pe care o au femeile din vest și nu o zic pentru că sunt femeie ci pentru că așa e!