| ALEXICAmarketing a întrebat:

Stresul din cuplu poate sa imbolnaveasca?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Stresul în general îmbolnăvește fie că provine din cuplu sau nu

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Stresul din cuplu, poate ucide. Dacă nu fizic, sufletește cel puțin. Un cuplu care nu găsește echilibru, mai bine își vede fiecare de viața lui.
Stresul conduce la o serie de tulburări hormonale, de glande, cardiace. Poate duce la un preinfarct, infarct, impotență. Dar, și tulburări de metabolism, bulimie sau anorexie.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, stersul imbolnaveste oricum, indiferent ca-i cuplu sau in afara lui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, mai ales dacă nu faci sex.

| Emma30555 a răspuns:

Da, stresul în general e nociv și dacă la munca nu putem scăpa de el măcar acasă sa ne încarcă bateriile