| Justme32 a întrebat:

Strict din punctul vostru de vedere, ce înseamnă educația sexuală în școli și educația homo erotică? A fost adoptată săptămâna trecută această lege

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E chestia care o sa ne lase cu mai putine mame adolescente, si cu mult mai putine intrebari in sectiunea asta, din pacate efectul se va vedea doar in cativa ani.

Educatia homo erotica ti-ai scos-o din dos asa ca te las in homo erotismul tau sa o introduci la loc.

| sierra1 a răspuns:

"educația sexuală în școli" - cin' s-o facă?

"educația homo erotică? A fost adoptată... lege" - un link?

| sierra1 a răspuns (pentru Justme32):

"homo erotică? A fost adoptată săptămâna trecută această lege"

dezinformezi din necunoaștere sau bravadă, nu contează! Tot aia e.

E o simplă completare:

http://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocumentAfis/224685

| corbulalbrosu a răspuns:

Acel ''document oficial'' reprezinta un fake ordinar si este destinat persoanelor care au nivelul de inteligenta egal cu cel al unei gaini ''fara cap''. laughing
Predarea materiei ''Educatia sexuala'' in toate scolile din lumea civilizata de regula este reglementat prin LEGI ORGANICE si de obicei continutul materiei ''Eductie sexuala'' este adaptat varstei si incepe cel mai devreme din clasa a 6-a, adica din momentul in care copii au ajuns cel putin la varsta inceperii pubertatii.
Astfel de ''informatii'' aiuritoare pot fi acceptate si insusite de persoanele cu educatie precara, al caror IQ are valoare mai mica de marimea/numarul pantofilor. rolling on the floor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Educația homo cee? Ce lege? Ai văzut-o tu undeva?

| Justme32 explică (pentru sadrian46):

Vezi link-ul care l-am trimis

| sadrian46 a răspuns (pentru Justme32):

Acel link este o auireală jurnalistică.

| Justme32 explică (pentru sadrian46):

Acum ori ești atât de naiv ori atât de nenorocit.

| sadrian46 a răspuns (pentru Justme32):

Dle, probabil nenorocit, dacă dta alte alternative nu îmi dai.
Dta ai citit acea directivă a OMS?
Crezi pe un nenorocit de ziarist care ca să câștige o pâine, transmite un fake news pe care tu îl crezi, iar pentru că eu nu îl cred, mă faci pe mine nenorocit din cauza lui, iar când răspândești aici pe site acel fake news, generezi aici pe site nenorocire, de parcă nu ar fi destulă. Halal să-fie!

| mihai69 a răspuns:

Din punctul meu de vedere înseamnă că trăim totuși în mileniul trei și e timpul să scoatem capul din nisip și să realizăm că indiferent dacă sunt informați sau nu, copiii practică tot felul de activități sexuale (masturbare, sex oral, anal etc.). Chiar și cei ce strigă în gura mare că nu trebuie să se facă ed. sexuală în școli au avut astfel de experiențe înainte de vârsta adultă, dar nu ar recunoaște asta public în ruptul capului.
Atunci, de ce să nu-i ferim pe copiii ăștia de complicații, oferindu-le la timp informații corect și pertinente despre sex și sexualitate? Nu îi obligă nimeni să facă ceea ce li se predă, ci ei trebuie doar să știe despre acele chestii. La fel cum nu-i obligă nimeni să se împuște sau să se taie cu săbiile, deși la istorie învață despre tot felul de bătălii, nu?!? sau alte astfel de exemple de învățături „periculoase" pe care le primesc la școală (la chimie, fizică etc.)

| Eugen80 a răspuns:

Daca se va preda in scoli educatia homo erotica va fi clar ca vom ajunge o natiune cu un viitor foarte incert.